VLS: Olšina se připojila k olypijskému svátku a patřila na týden dětem

21.08.2016 12:44

Ředitel šumavské divize VLS Petr Král všem popřál dobré počasí a příjemný pobyt v rekreačním areálu Vojenských lesů a statků a na děti den po příjezdu k nejvýše položenému chovnému rybníku v Čechách čekal celodenní program v režii podnikových lesních pedagogů.

VLS: Olšina se připojila k olypijskému svátku a patřila na týden dětem
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Dopoledne si vyzkoušely svoje znalosti přírody při zábavném dopoledni o lesnictví, přírodě a myslivosti, odpoledne pak strávily pohybovými aktivitami. Na šesti stanovištích na břehu na ně čekal skok v pytli, týmový štafetový skok do dálky, vybíjená, překážková dráha, lanová cesta i přetahování lanem. Na hladině rybníka si pak pod dohledem lesních pedagogů zazávodily na raftech.

Dětská olympijská vesnička Olšina se stala součástí Olympijského parku Rio – Lipno, který byl největším českým epicentrem fanouškovského dění k probíhající letní olympiádě v Brazílii. Organizátorem celého projektu je Český olympijský výbore. Na týdenním turnusu děti denně z Olšiny vyjížděly do nedalekého olympijského parku, kde si mohly vyzkoušet více než 40 olympijských a neolympijských sportů. Vedle pestrého sportovního programu čekalo účastníky tábora také setkání se slavnými sportovci současnosti i minulosti.

Většinu osazenstva dětské olympijské vesničky tvořily přitom školní kolektivy z pěti tříd základních škol a víceletých gymnázií, které vyhrály postupovou soutěž Sazka olympijský víceboj – program českého olympijského výboru, jenž má motivovat děti ke sportování. Tábor sám však nebyl nijak zaměřen na vrcholový sport, ale především na zážitky, které nabízel Olympijský park Rio - Lipno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Plán akcí v týdnu od 17. června

7:34 Senát: Plán akcí v týdnu od 17. června

Stručný výčet senátních akcí na příští týden.