Vláda má zájem na rozvoji lázeňství a udržení zaměstnanosti

21.04.2015 19:05

Premiér Bohuslav Sobotka v rámci své další pracovní cesty v úterý 21. dubna 2015 zavítal na Karlovarsko, kde jednal s vedením kraje, navštívil společnost WITTE Automotive Nejdek a průmyslovou zónu v Ostrově nad Ohří. Sešel se také se zástupci lázní a hoteliérů, se kterými diskutoval o aktuální situaci v českém lázeňství a rehabilitační péči.

Vláda má zájem na rozvoji lázeňství a udržení zaměstnanosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

S představiteli Karlovarského kraje předseda vlády jednal o aktuální situaci v oblasti zaměstnanosti a podpoře investic v regionu, rozvoji dopravní infrastruktury, ale také o současných problémech v lázeňství a cestovním ruchu. Tématy jednání s vedením společnosti WITTE Automotive Nejdek byla tvorba nových pracovních míst a podpora podnikání a zaměstnanosti. Následně navštívil průmyslovou zónu Ostrov.

V Karlových Varech předseda vlády navštívil historickou budovu Císařských lázní a Lázně III. Zde připomněl, že se Karlovarský kraj potýká s výrazným propadem zahraničních klientů, který je ovlivněn zejména krizí na Ukrajině, což má dále vliv nejen na sektor lázeňství.

Vláda věnuje za dobu svého působení sektoru lázeňství velkou pozornost a činí kroky pro jeho uživení, jako je například propagace českého lázeňství v asijských zemích, čemuž by mělo napomoci také přímé letecké spojení České republiky s Čínou. Další změnou je nová právní úprava k poskytování lázeňské léčebně rehabilitační péče, která je obsažena v novele zákona o veřejném zdravotním pojištění. Kabinet Bohuslava Sobotky také zvýšil platbu ze systému zdravotního pojištění do systému lázeňské péče a prodloužil délku lázeňského pobytu, na který může pojištěnec získat příspěvek od zdravotní pojišťovny.

Odpoledne premiér Sobotka jednal s vedením společnosti Sokolovská uhelná a ještě se setká se zástupci města Chebu a navštíví místo plánované výstavby pokračování rychlostní silnice R6 do Německa. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Co za to?

Chcete, abysme platili za dálničku víc. To jako fakt? Vždyť dálniční síť v ČR není aniz daleka kompletní a o kvalitě ani nemluvím. Proč a za co mám tedy platit víc? Nevěřím tomu, že peníte budou využity na silnice, ale opět se někde ztratí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Premiér Fiala ocenil osobnosti, které se podílejí na posílení obranyschopnosti ČR

8:24 Úřad vlády: Premiér Fiala ocenil osobnosti, které se podílejí na posílení obranyschopnosti ČR

Předseda vlády Petr Fiala udělil dne 5. prosince 2022 v Hrzánském paláci medaile Karla Kramáře a pře…