Dva výrobci si nelámali hlavu se složením vaječného prášku. Podle polských médií ho vyráběli ze zkažených vajec a přidávali do něj ryby i vápník. Výsledný produkt by také mohl být rakovinotvorný. Obě firmy pak prodávaly sušená vejce výrobcům těstovin, sušenek nebo majonézy. A to i přesto, že jedna z nich přišla o licenci už před rokem.
Policie obvinila celkem osm lidí. Kromě porušení veterinárních předpisů jsou ale podezřelí i z podvodu a vydírání. Celkovou škodu zatím policie vyčíslila v přepočtu na více než 20 milionů korun. Pachatelům hrozí až 10 let za mřížemi.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



