Jablonečtí se budou očkovat v Městské hale

26.01.2021 20:43

Zároveň pro zájemce, zejména z řad seniorů a imobilních lidí, zřídí město registrační místo v jabloneckém Eurocentru, které budou doplňovat dvě informační telefonní linky. Záměr, který představil David Mánek (ANO), náměstek primátora pro sociální a zdravotní oblast, schválila rada. V centru by se mělo očkovat až tisíc lidí denně.

Jablonečtí se budou očkovat v Městské hale
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti Covid 19
reklama

Anketa

Měl by Milan Hnilička odejít z čela Národní sportovní agentury?

76%
24%
hlasovalo: 5347 lidí
„V jabloneckém okrese bude třeba zajistit podání přibližně 100 tisíc očkovacích dávek a jsem přesvědčen, že z mnoha důvodů je správné, aby se tento proces odehrával v rámci stávajícího zdravotního systému, v nemocnici a v ordinacích praktických lékařů. Externí očkovací centrum chápu jako potřebné mimosystémové posílení očkovacích kapacit a v rámci pracovní skupiny města jsme se shodli, že je třeba jít i touto cestou,“ sdělil David Mánek.

Pro obsloužení zájemců o pomoc s registrací v centrálním registračním systému (CRS) budou v jabloneckém Eurocentru vytvořeny zvláštní provozní podmínky a lidem se zde budou denně od 9 do 15 hodin věnovat recepční. Provoz informačních linek budou zajišťovat sociální odbor magistrátu a Eurocentrum.

Sousední Liberec ve spolupráci s příspěvkovou organizací Komunitní středisko Kontakt Liberec od pondělí 25. ledna začal nabízet seniorům pomoc při registraci na očkování a odvoz do očkovacího centra. Služba je bezplatná a určena seniorům přes osmdesát let.

„Záleží nám na tom, aby senioři, kteří už mají nebo brzy budou mít na očkování nárok, mohli snadno využívat dostupnou službu přímo ve svém městě. Smyslem je pomoci starším spoluobčanům, z nichž někteří se můžou ocitnout v situaci, kdy si nebudou vědět rady s tím, jak se na očkování registrovat," uvedl liberecký primátor Jaroslav Zámečník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš neuhnul ani o milimetr a doktora zlomil vejpůl. Bývalý koordinátor pro očkování promluvil. Jenže jeho kolegové taky. A to je ještě horší

19:00 Babiš neuhnul ani o milimetr a doktora zlomil vejpůl. Bývalý koordinátor pro očkování promluvil. Jenže jeho kolegové taky. A to je ještě horší

Krásný dům s výhledem do lesů, upravená zahrada, posekaný trávník a koš na basketbal. Tak podle získ…