Jehly a stříkačky pro očkování přijdou z Číny

12.01.2021 22:36

Česko čeká na injekční stříkačky z Číny. V pořadu rádia Impuls to potvrdil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Stát vakcínu proti koronaviru dodává zatím bez potřebného zdravotnického materiálu, uvedl také.

Jehly a stříkačky pro očkování přijdou z Číny
Foto: archiv politika
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)
reklama

Anketa

Odejde Donald Trump jako směšná figura?

20%
80%
hlasovalo: 8265 lidí
Například jehly a stříkačky tak česká vláda plánuje nakupovat v Číně. Vondrák ve vysílání prohlásil, že v jeho regionu problém s nedostatkem zdravotnického materiálu zatím není. V Moravskoslezském kraji se slovy hejtmana začne očkovat ve středu první dodávkou vakcíny od firmy Moderna.

„Je to 8 400 dávek, takže předpokládám, že všechna zdravotnická zařízení mají k dispozici potřebný materiál. Pokud není, tak to budeme muset řešit v rámci státních hmotných rezerv. Zatím ale nezaznělo, že by někdo tento materiál neměl," uvedl Vondrák s tím, že pokud by čínská zakázka neproběhla, mohly by jehly a stříkačky brzy chybět.

Vondrák se také vyjádřil k malému zájmu o očkování u zaměstnanců domovů pro seniory. Připomněl, že se jim to nařídit nedá. Sám věří, že k tomu pomůže kampaň na podporu očkování proti koronaviru. „My sami si v kraji chceme takovou kampaň uspořádat. Je potřeba zaplašit všechny dezinformační zprávy, které se objevují na různých sociálních sítích, protože to je podle mě to největší negativum," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonečtí se budou očkovat v Městské hale

20:43 Jablonečtí se budou očkovat v Městské hale

Zároveň pro zájemce, zejména z řad seniorů a imobilních lidí, zřídí město registrační místo v jablon…