Rozpočet pro zdravotnický sektor se má v příštím roce zvýšit o tři a půl procenta, nicméně kvůli inflaci a nově zvýšeného DPH se na situaci nemocnic vůbec nic nezmění. Naopak se některé menší nemocnice obávají, zda vůbec budou schopny finančně utáhnout svůj provoz.
„Budeme mít problém se zajištěním rozsahu péče. Nebudeme mít na slíbené navýšení platů ne o 10 procent, ale ani o 6,25 procenta. Budeme mít problém udržet současnou výši platů," řekl novinářům po mimořádném shromáždění šéf Asociace českých a moravských nemocnic Eduard Sohlich.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jhe