Podle předsedy petičního výboru Zdeňka Mikela se aktuálně v rámci krajského zdravotnictví odehrávají „překotné změny“ a „nepromyšlené experimenty“. Ty mají být podle Mikela realizovány či připravovány vedením Zlínského kraje a mohou podle něj „reálně ohrozit kvalitu a dostupnost zdravotní péče“. Změny se podle Mikela odehrávají „autoritativně, nepromyšleně“ a „bez zjevné podpory krajského zastupitelstva a lékařských autorit“. „To považujeme za špatné a vysoce nebezpečné. Proto chceme dát občanům prostor, aby tento stav pomocí petice odmítli a vyzvali kompetentní osoby k jednoznačné nápravě,“ uvedl Mikel v tiskové zprávě.
„Chceme zamezit tomu, aby za kvalitní léčbou museli pacienti cestovat mimo Zlínský kraj. Chceme, aby se Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně stala v budoucnosti respektovanou nemocnicí fakultního typu a aby zůstala ve Zlíně,“ uvedl v tiskové zprávě další člen petičního výboru Jan Vodák. Petenti chtějí podle Vodáka zachovat „základní stavební kámen uspořádání krajského zdravotnictví prostřednictvím současné podoby okresních nemocnic v Uherském Hradišti, Kroměříži i Vsetíně“. Péči chtějí rovněž zachovat v jejím současném rozsahu a se současnou strukturou.
Zlínský zastupitel za Soukromníky - Michal Dvouletý, který sám podpořil petici, k tématu dodává: „Současné vedení kraje zbytečně bagatelizuje způsob řešení problémů krajského zdravotnictví. Více než rok v krajském zastupitelstvu usilujeme o to, aby změny v krajem zřizovaných nemocnicích probíhaly na základě kvalitní koncepce, která se opře o důsledné analýzy a bude projednána s odbornou i laickou veřejností. Nejen jako krajský zastupitel, ale především jako občan vnímám, jak riskantní je současné žonglování vedení kraje s kvalitou a dostupností zdravotní péče v našem kraji. Proto jsem se připojil k boji za nemocnice a podpořil tuto petici. Věřím, že přispěje k tomu, abychom začali k osudu všech čtyř nemocnic ve Zlínském kraji přistupovat s rozvahou a především se opírali o odbornou a kvalitní koncepci. Naší společnou prioritou by mělo být, abychom vytvořili takové podmínky, které umožní nemocnicím ve Zlínském kraji angažovat zkušené lékaře a zdravotní sestry, jež budou moci pracovat v moderních nemocnicích s kvalitním přístrojovým vybavením a poskytovat pacientům komfortní zdravotní péči.“
Nejistota kolem budoucího směřování a vývoje krajských nemocnic na Zlínsku panuje podle všeho již delší dobu. V posledních měsících ale, zdá se, vygradovala, a to v souvislosti s tím, jak zlínští zastupitelé a rovněž i zastupitelé některých měst reagovali na dokument, který na zastupitelstvu ve Zlíně předložil hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Čunek , kraj Zlínský , Kroměříž , nemocnice , Valenta , zdravotnictví , Zlín
autor: Jonáš Kříž
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat
Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…
- 13:34 Strašili vás covidem. A jsou tu zas, ozval se lékař. „K tomuto nemají informace.“
- 8:21 Únik: „Na 1 z 1000 dávek covid vakcíny předčasná smrt.“ Zdroj zatčen
- 12:15 6x měsíčně do Motola s rakovinou. Stát s ní vymetl, šla na to jinak
- 4:44 To budou Vánoce. Odhaleno, co se skutečně děje v nemocnicích
- 4:44 Zeptali jsme se v nemocnicích na očkování na covid. Takto to dopadlo