Premiér vypustil video. V hlavní roli jehla, vakcína a Angela Merkelová

03.01.2021 10:47

Premiér Andrej Babiš v sobotu večer informoval prostřednictvím svého kanálu na Youtube.com o dění kolem šesté dávky vakcíny proti koronaviru. Poměrně precizně sestříhaný záznam ukázal laikům i odborníkům detailní pohled do zákulisí. Jak předseda kabinetu sdělil pro PL, „kratší verze níže uvedeného videa bude rovněž v pravidelném nedělním cyklu s názvem Čau, lidi."

Premiér vypustil video. V hlavní roli jehla, vakcína a Angela Merkelová
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Andrej Babiš přibližuje rozsah počtu dávek ve vakcíně proti koronaviru
reklama

Anketa

Co byste chtěli, aby se znovu otevřelo?

4%
2%
3%
hlasovalo: 16797 lidí
„Jak možná víte, začalo to informací od ředitele Ústřední vojenská nemocnice a jeho kolegů, kteří mě už 28. 12. informovali, že z lahvičky běžně natáhnou namísto pěti dávek vakcíny plných šest dávek, a že Izrael a americká FDA, čili Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, to už dávno schválili," uvádí premiér k danému videu.

Ten následně kontaktoval předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen a kancléřku Angelu Merkelovou, která měla do konce roku 2020 předsednictví, a požádal je, aby se EU zachovala stejně jako Izrael a Spojené státy.

Než se tak stane, české Ministerstvo zdravotnictví už 29. 12. 2020 v 19:30 oficiálně povolilo, že se na našem území může používat 6. dávka.

Co to znamená? Podle Andreje Babiše hodně. „Z těch téměř osmi milionů dávek, které jsme objednali od Pfizeru, by mohlo být až 9,6 milionu dávek. Plánovaných 326.625 vakcín na leden by se mělo díky 6. dávce navýšit o 65.325 vakcín, pokud to budou dělat šikovní lékaři a sestřičky. Což budou. Máme skvělé lékaře a sestry, takže celkově to v lednu bude 391.950 dávek vakcíny," dodává s tím, že „znovu upozorňuju všechny, kdo mi píší a ptají se na Izrael, Spojené státy nebo Velkou Británii, že Česká republika si stejně jako všechny země EU objednává všech 5 druhů vakcín od EU a ta je dodává všem zemím EU. Jak víte, tak Izrael ani Spojené státy a už ani Velká Británie nejsou v EU."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

11:18 Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

Dne 2. 6. 2021 došlo v Poslanecké sněmovně v rámci třetího čtení k projednávání zákona o pobytu cizi…