Z Ministerstva zdravotnictví odchází náměstek Nosek

21. 9. 2013 6:11

Z Ministerstva zdravotnictví odchází náměstek Petr Nosek, jehož konec žádal krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů. Píší to dnešní Lidové noviny. Nosek končí podle ministra Martina Holcáta po vzájemné dohodě. Náměstek zřejmě opustí i post předsedy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Z Ministerstva zdravotnictví odchází náměstek Nosek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Martin Holcát
reklama

Krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů vyzval v úterý otevřeným dopisem Holcáta, aby odvolal své náměstky Noska a Martina Plíška. Podíleli se totiž na tvorbě úhradové vyhlášky, která podle štábu ruinuje nemocnice. A krátce po výzvě štábu Nosek skutečně opustí úřad. "Pan náměstek odchází po vzájemné dohodě na konci tohoto měsíce. Svoji perspektivu vidí lépe ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv," řekl LN Holcát.

Že na ministerstvu skončí i náměstek Plíšek, šéf úřadu nevyloučil, ale za Plíška prý nemá náhradu. "Tady jsem zatím žádné rozhodnutí neučinil. Nevylučuji to, ale je to složité. Mohlo by se lehce stát, že zůstanu na úřadě sám," uvedl ministr.

Konec působení i ve VZP

Nosek by měl po odchodu z funkce náměstka opustit i post šéfa správní rady VZP. LN to řekli další členové rady Michal Sojka a Jiří Skalický. Post v čele rady podle Skalického by nejspíš převzal nynější místopředseda Jiří Běhounek. Na ministerstvu nahradí Noska jako náměstka ředitelka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním Helena Rögnerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

19:25 Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovno…