Zlato pro VZP! Podle klientů a pacientů je nejlepší ze všech pojišťoven

08.01.2016 14:20

Podle klientů zdravotních pojišťoven a pacientských organizací je nejlepší zdravotní pojišťovnou v Česku VZP. Výsledky prvního ročníku soutěže o nejlepší zdravotní pojišťovnu vyhlásili v pondělí její organizátoři na konferenci Efektivní nemocnice. Hlavními pořadateli celé akce byly společnosti HealthCare Institute a CompuGroup Medical.

Zlato pro VZP! Podle klientů a pacientů je nejlepší ze všech pojišťoven
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP
Podrobné výsledky obdrží managementy zdravotních pojišťoven a sněmovní zdravotní výbor.
 
Hodnocení ze strany klientů a pacientských organizací, v němž VZP zvítězila, bylo třetí etapou soutěže. V předchozích dvou hodnotili praktičtí a ambulantní lékaři (v této kategorii obsadila VZP druhé místo) a ředitelé nemocnic (VZP získala bronzovou medaili).
 
Celkovým vítězem soutěže byla po zohlednění všech tří kategorií vyhlášena Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. VZP skončila jen těsně druhá.
 
„Ukazuje se, že vstřícný přístup jak ke klientům, tak k lékařům, zdravotnickým zařízením, ale také k pacientským organizacím, přináší výsledky. Zatímco ještě před pár lety byla VZP vnímána jako nedobytný hrad a její zaměstnanci jako byrokraté jednající z pozice moci, výsledky ankety ukázaly, že se nejsilnější česká zdravotní pojišťovna  změnila v moderní společnost a je skutečným pilířem zdravotního systému. Velmi si toho vážíme a samozřejmě chceme ve změnách k lepšímu pokračovat,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek.
 
Daniel Vavřina z pořádající společnosti HealthCare Institute doplnil, že zkvalitňování klientského servisu, zvyšování úrovně znalostí pracovníků pojišťoven i přístup úředníků se budou hodnotit i v dalších ročnících. Sledovat se bude také výběr pojistného, způsob vymáhání pohledávek a preventivní programy.
 
V plánu je i test znalostí pracovníků zdravotních pojišťoven v běžných životních situacích, které musejí řešit občané i zaměstnavatelé. První ročník totiž ukázal, že na některé otázky přišlo od sedmi pojišťoven pět různých odpovědí. Pojištěnci se tak kvůli nepřesným informacím mohou dostat do potíží, když například vycestují do ciziny za prací či studiem a nemají správné informace ohledně placení pojistného.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Kroměříži to začíná vřít kvůli nemocnici. Radnice se bojí omezování péče

10:45 V Kroměříži to začíná vřít kvůli nemocnici. Radnice se bojí omezování péče

Z KRAJŮ Možné změny týkající se krajské nemocnice v Kroměříži a vyplývající z nové koncepce pro nemo…