„A co jsme míň než ty, homofobní ženo. Platíme větší daně!“ Do exministryně Kovářové se tvrdě pustil homosexuál

01.09.2018 15:51

Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová rázně hájila tradiční model rodiny. Rozpoutala tím živou diskusi. Přesvědčte se sami.

„A co jsme míň než ty, homofobní ženo. Platíme větší daně!“ Do exministryně Kovářové se tvrdě pustil homosexuál
Foto: Archiv VR
Popisek: Daniela Kovářová
reklama

Advokátka Daniela Kovářová, která se specializuje na rodinné právo, na sociální síti Twitter rázně hájila tradiční model rodiny proti homosexuálům. „Manželství pro homosexuály? V žádném případě! Prezidium Unie rodinných advokátů jednoznačně podporuje zachování tohoto tradičního institutu výlučně pro vztah jednoho muže a jedné ženy,“ napsala bývalá ministryně spravedlnosti ve vládě Jana Fischera.

Pod jejím příspěvkem se následně rozjela živá diskuse. Komentátor Hospodářských novin poděkoval za předání informace. Až bude potřebovat právní pomoc, alespoň prý ví, že se nemá obracet na Kovářovou a její kolegy z Unie.

Pan Jan Holík se zeptal, jestli se Unie hodlá stejně tvrdě vymezovat i proti mužům heterosexuálům, kterým se nechce vstupovat do manželství. Případně jim nějaké manželky přidělovat? K otázce přidal smajlíka. Na manželství prý neshledává vůbec nic pozitivního. Čím je muž starší, tím menší chuť do ženění údajně má.

V diskusi zazněl také názor, že s dnešní vysokou rozvodovostí nevyrůstá v tolik uctívané tradiční rodině kdekdo, a také žije. Proč by tedy nemohl žít v klidu, kdyby měl dva tatínky či dvě maminky. Kovářové se dostalo i označení „homofobní žena“, která homosexuálům odpírá práva, ačkoli tito platí stejné daně jako heterosexuálové, ne-li vyšší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…