“Babiš jen sliboval, v dopravě nezlepšil nic.” Sehnal se naštval po kolapsu D11

27.07.2021 17:43

Premiér Babiš a jeho vláda prý totálně selhali v oblasti budování dopravní infrastruktury. Podle předsedy Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala zůstalo jen u slibů. “Dopravní kolaps kvůli selhání v případě rekonstrukce dálnice D11 trvající 60 hodin místo původních 16 je jen špičkou ledovce,” uvádí.

“Babiš jen sliboval, v dopravě nezlepšil nic.” Sehnal se naštval po kolapsu D11
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB

Počátkem týdne jsme byli svědky totálního kolapsu dopravy na příjezdu do Prahy kvůli rekonstrukci dálnice D11. Bourání mostu místo 16 hodin zablokovalo dopravu na 60 hodin. “To je něco nepředstavitelného a je to naprosto neomluvitelné,” burcuje Pavel Sehnal.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17927 lidí

“Příslušné orgány musí vyšetřit kdo tento kolaps zavinil. Vymlouvat se na špatnou dokumentaci je trapné. Je naprosto zásadní, aby bylo zjištěno, kdo za tenhle průšvih může. Bez potrestání viníka finanční sankcí si koledujeme o to, že se situace bude v budoucnu na jiném místě opakovat,” varuje politik.

Podle jeho slov ale nejde pouze o tento aktuální případ. “Doprava v České republice je obecně v katastrofální situaci, která trvá více než 10 let a všechny sliby Babišovy kompanie, když nastupoval k vládě, jak všechno spraví, zůstali pouhými sliby,” myslí si šéf Aliance pro budoucnost.

“V případě dopravy nespravil pan Babiš vůbec nic. Nedokázal zjednodušit proces výstavby, nedokázal zrychlit a zlevnit stavební řízení. Po osmi letech vládnutí Andreje Babiše je doprava pořád tragická,” konstatuje.

Aliance pro budoucnost naproti tomu dle Sehnala vnímá dopravu jako jeden ze základních pilířů, na který se hodlají zaměřit. “Bez kvalitní dopravní infrastruktury nelze v současné době fungovat. Stačí se podívat, kde všude chybí dálnice, jak jsou stavební řízení léta blokována a další překážky,” jmenuje předseda Aliance pro budoucnost.

“Všechno to zatěžuje města a obce, působí nehody, komplikuje životy občanů a dojíždění za prací. Je třeba přestat mluvit a začít konat. My v Alianci jsme na to připraveni, máme nejlepší průpravu z praktického života a byznysu,” je přesvědčen Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak covid, nebo Babiš? Moravec slyšel dvě verze o státním dluhu

16:08 Tak covid, nebo Babiš? Moravec slyšel dvě verze o státním dluhu

Pomyslný náraz do zdi. V souvislosti s aktuálním tempem zadlužování státu před ním varují ekonomové …