„Bez svobodné Ukrajiny nebude svobodná Evropa“. Zelenskyj v Bruselu žádal o další zbraně

09.02.2023 17:07 | Ze sítí

Svobodná Evropa je nepředstavitelná bez svobodné Ukrajiny, řekl dnes na mimořádném summitu Evropské unie v Bruselu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Pro bezpečnost regionu je významná hlavně jednota, upozornil prezident země, která se s podporou západních spojenců už téměř rok brání ozbrojené agresi sousedního Ruska. Své unijní kolegy požádal o co nejrychlejší dodávky zbraní a munice. Před zahájením summitu Zelenskyj promluvil v Evropském parlamentu. Na jeho vystoupení reagoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Bez svobodné Ukrajiny nebude svobodná Evropa“. Zelenskyj v Bruselu žádal o další zbraně
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k lidem z Katedrály svaté Sofie v Kyjevě.

„Velkým aplausem přivítal EP prezidenta Zelenského. Podle Roberty Metsolaové se stal inspirující osobností pro celou Evropu. Stojí neochvějně v těžkých časech za svými lidmi,“ píše Tomáš Zdechovský.

„Byli jsme s vámi, jsme s vámi a budeme s vámi. Sláva Ukrajině. EU nikdy neopustí Ukrajinu a bude ji podporovat až do jejího vítězství,“ cituje Metsolaovou Zdechovský.

„Díky za váš osobní a pozorný postoj k Ukrajině. Ukrajinský způsob života má být zničen, po něm má být zničen smysl života 27 států EU. V této totální válce, kterou vede Rusko, nejde jen o území,“ konstatoval Zelenskyj. „Největší hrozbou této války je diktát s masivními rezervami sovětských zbraní a zbraní diktátorských režimů, zejména Íránu. Kreml se snaží zničit to, co my vnímáme jako hodnotu – život. Tato hodnota už v Rusku neexistuje: na zasedání Evropské rady poděkuji lídrům států. Evropa se očišťuje od korupčního vlivu ruských oligarchů a jejich byznysu. Evropa se brání před infiltrací ruských tajných služeb. Poprvé v historii poskytuje EU vojenskou pomoc v takovém rozsahu,“ pokračoval ve své citaci Zelenského Zdechovský.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co zjistil na Ukrajině MOSAD., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseProstěj , 09.02.2023 18:40:48
Ukrajina nasadila celkem do války dvojnásobný počet vojáků než Rusko. Ztráty letadel, vrtulníků a těžké vojenské techniky má Ukrajina devětkrát větší než Rusko. Počet zabitých a zraněných má Ukrajina plus její pomahači taky devětkrát větší než Rusko. A teď pozor ! Do ruského zajetí padl padesátkrát větší počet ukrajinských vojáků, než ruských vojáků do ukrajinského zajetí. Že to musí být přehnané ? Ale vůbec ne ! Ruskojazyční Ukrajinci nechtějí bojovat a umírat za odpornou kyjevskou nacistickou a zlodějskou bandu a za jejich americké loutkovodiče !!!!!

|  6 |  0

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…