„ČT musí rozkrýt karty.“ Zásah senátorů. Chtějí větší kontrolu hospodaření

26.03.2025 14:14 | Monitoring

Senátoři v čele s Hanou Kordovou Marvanovou, Milošem Vystrčilem a dalšími dnes předložili novelu ústavy, která požaduje, aby nově Nejvyšší kontrolní úřad kontroloval i hospodaření České televize a Českého rozhlasu. Návrh má širokou politickou podporu, podepsalo ho celkem 37 senátorů ze všech senátorských klubů.

„ČT musí rozkrýt karty.“ Zásah senátorů. Chtějí větší kontrolu hospodaření
Foto: Zdeněk Hraba
Popisek: Zdeněk Hraba

Podle návrhu na změnu ústavy by měl Nejvyšší kontrolní úřad „vykonával kontrolu hospodaření právnických osob zřízených zákonem poskytujících veřejnou službu v oblasti televizního a rozhlasového vysílání“.

Senátorka Hana Kordová Marvanová na X sdílela návrh změny ústavního zákona včetně pod ním podepsaných senátorů. Mezi podepsanými je i předseda senátu Miloš Vystrčil, senátorka Jana Mráčková Vildumetzová, senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, Tomáš Czernin, Michael Canov, Robert Šlachta a další.

„Pod tento návrh se podepsalo 37 senátorů ze všech senátorských klubů,“ uvedla Kordová Marvanová na sociální síti X a vyjádřila víru v úspěšné prosazení této změny, která by měla zvýšit transparentnost hospodaření veřejnoprávních médií.

„Česká televize (nejen) musí rozkrýt karty!“ napsal k tomu senátor Zdeněk Hraba na X. „Peníze z kapes daňových poplatníků vybrané televizí a rozhlasem musejí být pod přísnou kontrolou. A toto je první krok,“ uvedl Hraba.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Chybí mi tam podpis té věčně vyděšené., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseZanase , 26.03.2025 15:20:24

|  13 |  0

Další články z rubriky

Hoří tankery u Íránu. Na místě kudy proudí ropa do celého světa

9:45 Hoří tankery u Íránu. Na místě kudy proudí ropa do celého světa

Izrael svůj úder na Írán zdůvodnil obavami z případných jaderných zbraní. Jenže Írán má i jiné zbran…