„Chtějí vyprovokovat regionální konflikt.“ Minsk varuje Kyjev

30.12.2022 18:08 | Bleskově

Šéf běloruské bezpečnostní rady Alexander Volfovič uvedl, že je podle něj nepravděpodobné, že by ukrajinská raketa dopadla v Bělorusku náhodou. O celém incidentu píše mimo jiné agentura Reuters.

„Chtějí vyprovokovat regionální konflikt.“ Minsk varuje Kyjev
Foto: Repro min. obrany Ukrajiny
Popisek: Zničená ruská technika

Armáda podle šéfa běloruské bezpečnostní rady Volfoviče pozorně sleduje situaci v blízkosti svých hranic, která je napjatá. Jak uvádí, je zaznamenána zvýšená intenzita průzkumných aktivit prostřednictvím dronů.

Dodává také to, že Kyjev se snaží vyprovokovat regionální konflikt všemi prostředky. „Příkladem je nedávný incident se zničením ukrajinské rakety S-300. Zjistíme, proč se dostala na naše území. Ale existuje jen velmi malá pravděpodobnost, že se k nám dostala náhodou,“ podotkl Volfovič, jenž se domnívá, že se realizuje něčí plán. Vytvořit však takové provokativní pokusy jako záminku pro válku jsou však podle něj neúspěšné.

Běloruské ministerstvo obrany ve čtvrtek uvedlo, že protivzdušná obrana země ve čtvrtek dopoledne sestřelila protiletadlovou raketu S-300 vyslanou z Ukrajiny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

18:50 Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

Nařčení ze zasahování do živých kauz a ze střetu zájmů čelí ministr spravedlnosti Pavel Blažek. On s…