„Čistička plná hoven je proti tomu rajská vůně“. Takto prý klimatičtí studenti zřídili pražské Karolinum

15.11.2019 14:22

Irena Válová se na Facebooku rozpovídala o „smrdících“ studentech, co okupují Karlovu univerzitu v iniciativě Univerzity za klima. „A všude se rozlézal smrad tak strašný, že čistička plná hoven je proti tomu rajská vůně,“ šokovala své přátele. „Ucpala jsem si nos, přeskočila jsem pobíhající malé děcko a takřka zvracela, protože mi docházel kyslík, začala jsem se dávit a přitom běžela ke vchodu,“ líčila svůj zážitek. Ozvali se i zaměstnanci školy, to se „squatterům“ líbit nebude.

„Čistička plná hoven je proti tomu rajská vůně“. Takto prý klimatičtí studenti zřídili pražské Karolinum
Foto: Repro Facebook
Popisek: Soudruzi z Marxistické Alternativy okupují FF UK
reklama

Bývalá mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Irena Válová si na svém Facebooku postěžovala na zápach, který se řinul z Karolina, sídla rektorátu Univerzity Karlovy. Tam se totiž konala právnická akce, které se Irena Válová pracovně zúčastnila. Zápach pocházel od studentů, kteří tam okupují a stávkují za klima. Válová tedy napsala:

Anketa

Má Tomio Okamura vaši důvěru?

86%
14%
hlasovalo: 31304 lidí

„Mě už studenti dnes porazili – smradem,

Od rána jsem se pracovně zúčastnila právnické akce v Karolinu, zařízení Univerzity Karlovy v centru Prahy.

Při příchodu před devátou jsem hned za vchodem překročila několik osob ve spacích pytlích mezi zbytky jídla a dalším bordelem. Co se odtud linulo, nebylo příjemné a zastínilo to i zajímavé nápisy o lásce, uhlí, o akci, a o tom, že realista chce všechno hned teď.

O přestávce akce konané v 1. patře se ke mně přitočil jistý právník. Nevydržel to a pravil: ‚To je tedy smrad z těch studentů.‘ No, každý se realizuje, jak umí, někdo puchem, pán je trochu jemnocitný, pomyslela jsem si.

A pak jsem si šla na ulici zakouřit. Musela jsem znovu projít kolem stávkujících studentů. Ve spacácích jich tam sedělo ne víc než deset, kolem běhalo malé dítě, válelo se vše možno. A všude se rozlézal smrad tak strašný, že čistička plná hoven je proti tomu rajská vůně. Puch a rychna mě doslova porazily.

Fotogalerie: - Čaputová na Národní třídě

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věn...
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věn...
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věn...
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věn...
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věn...
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věn...

Chytla jsem se za obličej, nos si zakrývala rukou a šátkem, začala jsem se dusit, bylo mi na zvracení. Ucpala jsem si nos, přeskočila jsem pobíhající malé děcko a takřka zvracela, protože mi docházel kyslík, začala jsem se dávit a přitom běžela ke vchodu. Vůbec nevím, jak jsem se dostala na ulici. Stála jsem tam u té kašny před Tylovo divadlem a zhluboka dýchala.

Tímto přeji všem stávkujícím, aby se se svými protivníky vypořádali stejně jako se mnou. Mě už dnes studenti smradem porazili.“

Podobně popisovali situaci zaměstnanci školy. Ti v reportáži pro iDnes stávkující studenty nešetřili. „Jen se tady na recepci válej a smrděj. Nevím, jak se přes ty squattery dostanu domů,“ svěřil se iDNES.cz jeden z nich, který chtěl zůstat v anonymitě. „Je jich asi osm, takže vážně revoluce. Vsadím se, že tu přes víkend nezůstane ani jeden,“ dodal pro iDnes.

Protest studentů začal v úterý v budově Filozofické fakulty UK. Prostory vestibulu v Karolinu obsadili studenti ve středu odpoledne. V noci na dnešek byl podle Říhy, což je jeden ze stávkujících studentů, i podle mluvčího UK v budově klid. Mluvčí ČTK řekl, že nemá hlášení o žádných škodách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …