„Co je to za pako?“ Datový vědec Ludwig to schytal za reakci na Klausův covid

24.02.2021 17:22

Datový vědec z Dubaje Petr Ludwig se vyjádřil k onemocnění bývalého prezidenta Václava Klause koronavirem. „Tak dlouho se chodí se džbánem...,“ začal svůj příspěvek, aby najednou napsal, že zakazuje lidem tento status označovat „haha“ reakcí, jinak je čeká ban. „Pokud vás ta věc pobavila/potěšila, tak se nad sebou trochu zamyslete. Jsme lidi,“ vyzval s dodatkem, že mu přeje vše dobré.

„Co je to za pako?“ Datový vědec Ludwig to schytal za reakci na Klausův covid
Foto: Repro Facebook
Popisek: Petr Ludwig nabádá k nošení roušek

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

57%
2%
hlasovalo: 25356 lidí

Včera přinesl server Lidovky.cz zprávu, že bývalý prezident Václav Klaus byl pozitivně testován na koronavirus. Vzhledem k tomu, že Václav Klaus se veřejně nechal slyšet, že se nenechá očkovat, a s řadou opatření zavedených proti šíření covidu nesouhlasil (např. nošení roušky), nenechaly na sebe komentáře dlouho čekat.

Jedním z těch, kdo se ozval, byl i datový vědec Petr Ludwig. Ten se stal známým například i tím, že si zrušil facebookový účet a přesunul se do Dubaje. Účet si zrušil po tom, co sdílel na svém účtu vtip, který spousta lidí kritizovala jako sexistický a kontroverzní. Bez Facebooku ovšem vydržel pouze pár dní a po třech dnech se opět vrátil zpět. Ludwig na svém facebooku převzal vtip s odkazem na satirický web Nevím. „Pojďme opravdu přejmenovat PES na ŽENA, hned tu iracionalitu tomu systému odpustíme, a ještě se na to budeme dívat s láskou,“ napsal Ludwig. Později vznikla ještě varianta, kde slovo žena nahradilo slovem „fena“.

Klausovo onemocnění okomentoval příslovím: „Tak dlouho se chodí se džbánem...,“ prý mu ovšem přeje lehký průběh. To však nebylo vše. Lidé si prý mají odpustit pobavenou reakci. „Pokud vás ta věc pobavila/potěšila, tak se nad sebou trochu zamyslete. Jsme lidi. Ač mě velmi nebezpečná prohlášení V. K. vytáčela poslední dobou doběla, přeji mu upřímně vše dobré,“ dodal Ludwig.

Příspěvku se však i tak stovky lidí vysmály. Do diskuse přibyl obrázek, který reaguje na slova Ludwiga o „haha“ reakcích. Na obrázku naštvaní smajlíci zatýkají smějícího se smajlíka.

Anketa

Kdo je lepší politik?

70%
hlasovalo: 14310 lidí

Ludwiga ovšem sdílela i šéfredaktorka serveru Expres. Ta je prý na lidi, jako je Ludwig, alergická. „Tak dlouho se chodí se džbánem... píše na začátek rádoby povzneseně vtipnou větu, aby jako ukázal pobavený nadhled, ale hned za tím varuje všechny, že kdo dá smajlíka, ten DOSTANE BAN! A máte se nad sebou zamyslet, protože on sice škodolibě říká, že se chodí pro vodu tak dlouho, až se ucho utrhne, ale vás ta věc nesmí pobavit!“ napsala.

„Tvl co to je za pako? A tady ti rozdavači banů, jako čím víc jich dáte, to se tím pak měří délka penisu, nebo co?“ nedokázala pochopit.

Příspěvek Koukalová doplnila komentářem, že z příspěvku odhaduje, že Ludwig nemá jakoukoliv autoritu, a tak si ji musí dokazovat banováním za reakce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…