„Cokoli vychází ze Senátu jest od ďábla!“ Prezident Zeman měl hodně drsný projev

19.12.2019 15:41

„Premiér tomu říká antivláda, a já tomu říkám ďábel.“ Prezident Miloš Zeman pronesl projev, ve kterém nešetřil ČSSD a Senát označil za ďábelskou instituci.

„Cokoli vychází ze Senátu jest od ďábla!“ Prezident Zeman měl hodně drsný projev
Foto: Repro ČT
Popisek: Prezident Zeman ve sněmovně komentuje státní rozpočet
reklama

Prezident Miloš Zeman pochválil ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou za daňový balíček, který prosadila. Balíček, který mimo jiné zvyšuje zdanění tabákových výrobků, alkoholu i hazardu a současně navyšuje na dvojnásobek výši poplatku za vklad do katastru nemovitostí, představuje podle Miloše Zemana kus dobře odvedené práce. Považoval její práci za natolik dobrou, že ji přizval k podpisu příslušného zákona.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Do této práce se pokusil zasáhnout Senát, ale Sněmovna horní komoru Parlamentu přehlasovala a schválila balíček v původní podobě. Zeman prozradil, že Senát vnímá v podstatě jako „ďábla“. Rýpl si také do jednoho ze sociálních demokratů za to, že prosadil vyšší zdanění loterií. Šlo o Ondřeje Veselého.

„Protože mám vždy kritické poznámky, chtěl bych konstatovat, že tento zákon má jednu chybu, a sice pozměňovací návrh poslance Veselého na zdanění loterií, což nechápu, protože tím v podstatě ohrožuje voliče sociální demokracie, ale je to jeho problém,“ kritizoval Zeman zmíněného sociálního demokrata.

„Závěrem bych dodal, že jsem chtěl pozvat i paní ministryni Maláčovou kvůli rodičovskému příspěvku, ale zamrzelo mě, že původně podpořila senátní verzi, neboť cokoli vychází ze Senátu jest od ďábla. Premiér tomu říká antivláda, a já tomu říkám ďábel, ale ono je to v podstatě totéž, neboť v obou případech postoj Senátu by rozbil rozpočtovou stabilitu a narušil koaliční vztahy, což ostatně Senát zřetelně sleduje,“ pokračoval prezident v krátkém projevu, když daňový balíček definitivně stvrzoval svým podpisem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…