„Duhový“ Pavel Novotný. Pověsil. A bojí se, aby nezůstal v ODS sám

02.08.2021 12:11

2. srpna je dnem Připomínky romského holokaustu. Aby uctil památku všech těchto obětí, starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vyvěsil na své radnici romskou vlajku. Vyvěsil tam také duhovou vlajku LGBT+ komunity. A vyjádřil naději, že se podobně zachovají i starostové dalších městských částí, např. starostka Prahy 2 Jana Černochová, která by tak mohla upoutat pozornost řady lidí a podle Novotného by mohla ukázat, že ODS není až tak zkostnatělá.

„Duhový“ Pavel Novotný. Pověsil. A bojí se, aby nezůstal v ODS sám
Foto: archiv Pavla Novotného
Popisek: Pavel Novotný

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17951 lidí
Ve Sněmovně se již dlouhé roky debatuje mimo jiné o tom, zda mají homosexuálové žijící v Česku dost práv, zda nejsou diskriminováni a zda je třeba je podpořit. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) v tom má jasno. Na radnici nechal na podporu festivalu Prague Pride vyvěsit duhovou vlajku a teď přidal ještě vlajku romskou. Svým kolegům z ODS navíc vzkázal, že by měli udělat totéž. Sám to udělal i v minulých letech a stojí si za tím, že udělal dobře. Věří, že tím mohl upoutat pozornost liberálněji laděných voličů, kteří by možná o odevzdání hlasu ODS jinak vůbec neuvažovali.

Vedle duhové vlajky vyvěsil také vlajku romskou. Na 2. srpna totiž připadá den připomínky romského holokaustu.

„Tywe doufám, že nebudu jediná ODS radnice, co dnes vyvěšuje romskou vlajku. Já vím, že ne. Jen trollím těch pár kolegů, co mají tento týden tradiční problém s kombem romové/buzny. Řeporyje samozřejmě dnes Romové a do pátku buzny. Jako všechny normální radnice,“ napsal na Twitteru.

Výzva Pavla Novotného.

Zmínil přitom i starostku Prahy 2 Janu Černochovou a nikoli poprvé konstatoval, že kdyby vyvěsila na radnici duhovou vlajku, mohla by přilákat pozornost mnoha nových voličů právě k ODS.

„Nezapomenu, jak jsem Janě 'pro mě je vlajka symbol' Černochové vysvětloval, proč Piráti věší na magoš duhovou vlajku. Počítal jsem, kolik je na P2 gayů a leseb (tisíce), kolik tam je světově proslulých gay barů a o kolik přijde ODS voličů, když Jana vyvěsí (o tři),“ doplnil.

Výzva Pavla Novotného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

O nás hnusně, o opozici hezky? Z ANO přišel vzkaz Fridrichové

9:38 O nás hnusně, o opozici hezky? Z ANO přišel vzkaz Fridrichové

Volební lídr hnutí ANO v Praze Patrik Nacher se pořádně naštval na Českou televizi, konkrétně na poř…