Expremiér Jan Fischer. Podle novin Zemanův kandidát

20.01.2016 9:11

Jiří Rusnok. Muž, který letos v červenci stane v čele České národní banky. Jmenuje jej prezident Miloš Zeman. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

 Expremiér Jan Fischer. Podle novin Zemanův kandidát
Foto: Petr Kupka
Popisek: Jiří Rusnok při besedě se studenty VŠB-TU Ostrava

Zeman Rusnoka jmenuje i přesto, že ten nehodlá nechat rychle posílit korunu a zamířit k přijetí eura. Politika, která drží kurz nad 27 korunami za euro, se podle Rusnoka pravděpodobně prodlouží až do roku 2017. 

„Nedávno jsem jmenoval ústavním soudcem Vojtěcha Šimíčka, kterého jsem do této funkce navrhl navzdory tomu, že veřejně kritizoval moji prezidentskou kampaň. Vycházím tedy z odbornosti, ne z toho, zda kandidát názorově souhlasí. To se týká i Jiřího Rusnoka,“ uvedl k tomu Zeman, který doposud chtěl, aby budoucí člen bankovní rady ČNB byl odpůrcem pokračování politiky slabé koruny a příznivcem přijetí eura. Během roku skončí mandát hned čtyřem ze sedmi členů současné bankovní rady. 

O tom, koho Zeman pošle do vedení banky, se hodlá poradit kromě Rusnoka i s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Jde mu především o profesionalitu, odbornost a schopnost rezistence vůči jakýmkoliv politickým tlakům. Podle analytiků se bude Zeman jistě snažit prosadit například Martina Fassmanna, Jaroslava Ungermana, Aleše Michla či expremiéra Jana Fischera. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…