FOTO Tento velký a posměšný plakát proti šéfovi ČSSD visí v Praze. Už je kolem něj zle

10.10.2013 14:27 | Zprávy
autor: Petr Kupka

Na mnoha místech v Česku, převážně u dálnic, se teď objevují anonymní billboardy zesměšňující některé kandidáty, zejména z ČSSD. Terčem posměchu se tak stal třeba předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka nebo místopředseda strany a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

 FOTO Tento velký a posměšný plakát proti šéfovi ČSSD visí v Praze. Už je kolem něj zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Billboard proti Bohuslavu Sobotkovi

Například v Praze, na Ostravsku, ale i na jiných místech, je teď k vidění billboard vysmívající se Bohuslavu Sobotkovi. Ten je zde vyobrazen jako horník se slovy: „Vím, jak na to. Od mládí makám v parlamentu.“ Na jiném billboardu je zase místopředseda ČSSD a jihomoravský hejtman Michal Hašek označen za nevěrníka, kecala a lenocha. Hašek proto chce podniknout právní kroky.

Sobotka: Autoři plakátů by měli najít odvahu

Podle spekulací by za těmito billboardy mohl být vnitrostranický boj mezi Sobotkou a Haškem, kteří oba kandidují na jihu Moravy.  To ale Sobotka v reakci pro ParlamentníListy.cz rezolutně odmítl. „ČSSD žádnou anonymní negativní kampaň nevede a nepovede. Soustředíme se na náš pozitivní program. Myslím ale, že by autoři těchto plakátů měli najít chybějící odvahu a ke své kampani se přiznat,“ napsal v SMS zprávě.

Billboardy s Bohuslavem Sobotkou na Ostravsku byly vylepeny na plochách patřících frýdecko-místecké společnosti Melvin CZ.  Její zástupce však médiím řekl, že zadavatele negativní kampaně nezná, s tím, že šlo o objednávku jiné reklamní agentury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemství vytoužené večeře Petra Pavla odhaleno

9:52 Tajemství vytoužené večeře Petra Pavla odhaleno

Prezident Petr Pavel na předodletovém brífinku uvedl, že se nakonec zúčastní i neformální večeře, kt…