"Hudečkův tunel" prý přece jen zasypou. S Krnáčovou o tom vážně promluvila ministryně Šlechtová

17.12.2014 20:34

Jedním z posledních kroků Tomáše Hudečka v roli primátora bylo přijetí nových stavebních předpisů v Praze. Ministerstvo pro místní rozvoj ale požadovalo úpravy v dokumentech. Šéfka resortu Karla Šlechtová teď rozhodla dokonce o tom, že tyto předpisy budou zrušeny. Podle informací serveru iDnes.cz se na tom dohodla se současnou primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO).

"Hudečkův tunel" prý přece jen zasypou. S Krnáčovou o tom vážně promluvila ministryně Šlechtová
Foto: Pražské Benátky
Popisek: Vodouch na Vltavě.
reklama

„Praha v průběhu 60 dní nepřijala takovou nápravu, kterou MMR dává garanci, že pražské stavební předpisy budou opravdu napraveny, proto ministerstvo přistoupilo k tomu, že pražské stavební předpisy zastavíme,“ řekla Šlechtová. Předpis, který těsně před volbami prosadil tehdejší primátor Hudeček, byl občas nazýván "Hudečkův tunel".

Praha bude muset vypracovat nové předpisy, na které od ministerstva dostane lhůtu pravděpodobně šest měsíců. V přechodné době budou platit obecní vyhlášky. Krnáčová obviňuje právě bývalé vedení v čele s Hudečkem, že mělo dost času problematické body stavebních předpisů napravit, ale neučinilo tak. „Pokud městu vznikne škoda, budeme určitě hledat viníky a žádat náhradu u těch, kteří škodu způsobili,“ zdůraznila primátorka.

Ministerstvu na předpisech přijatých pod Hudečkovým vedením nevyhovovaly tři věci: Chybějící notifikace předpisů Evropskou komisí, rozbor otázky teploty vozovky a osvětlení a ostínění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat

18:23 Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat

Hudebník a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek na sociální síti zkrit…