„Imigrant podpálil hlavu mladé Němce.“ Zvrácené VIDEO z roku 2014 teď znovu vyplulo na povrch

12.03.2016 16:53

Toto video se v dnešních dnech stává nejvíce sdíleným na sociální síti Twitter, ačkoli trvá jen pětadvacet vteřin. Ukazuje nepochopitelný akt z berlínského metra, kde neznámý muž, jak hlásá titulek, podpálil vlasy mladé ženě. Zřejmě proto, že je neměla zahalené, dodává na Twitteru Onlinemagazine.

„Imigrant podpálil hlavu mladé Němce.“ Zvrácené VIDEO z roku 2014 teď znovu vyplulo na povrch
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Neznámý mladík podpálil ženě vlasy přímo na nástupišti metra v Berlíně

Více než tisíc retweetů, tedy přeposlání dále, má video, které dle data zveřejnění (7. března 2016) zachycuje několik dnů starý nepochopitelný čin. Ten se odehrál v berlínském metru. K ženě, která čeká na soupravu, znenadání přistupuje mladík a zapaluje její vlasy. Po chvíli žena utíká a vlasy jí pomáhají hasit okolo stojící cestující. Mladíka sice zachytily bezpečnostní kamery, ale podle médií je doposud neznámý. Server Onlinemagazin, který má přes 50 tisíc tweetů a téměř 62 tisíc publikovaných informací, ovšem doplnil, že jde o imigranta. O tom, že je mladík hledaný, navíc svědčí informace berlínské policie, jež po něm usilovně pátrá, dodává ještě médium.

Jak ale ParlamentníListy.cz následně zjistily, informace není zcela aktuální. Předně se jedná o incident, který se sice odehrál v berlínském metru, ale již v červnu roku 2014, jak uvádí německý Bild. Ten popisuje útok na sedmnáctiletou dívku, jež byla na cestě za svou matkou a čekala zrovna na metro. Neznámý útočník k ní zezadu přistoupil a zapálil jí vlasy. „Cítila jsem, jak se má záda a hlava zahřívají,“ popisovala napadená dívka tehdy Bildu. „Lidé kolem křičeli: Hoří ti vlasy,“ dodala k otřesnému zážitku.

Útočníka nicméně zaznamenaly kamery umístěné ve vestibulu metra, takže berlínská policie v rámci pátrání zveřejnila jeho fotky. Jak se následně ukázalo, mladík byl spojen ještě s jedním obdobným útokem, který se odehrál o měsíc dříve. Opět mladá dívka a opět zapálené vlasy. Policie informovala, že pachatel byl buď psychicky nemocný nebo pod vlivem drog. O tom, že by se mělo jednat o imigranta, jak v současných dnech uvedl Onlinemagazine, zmínka nepadla.

Stojící žena o ničem neví, tváře ostatních jsou rozmazané

Neznámý muž zapaluje její vlasy

Kříčící ženě pomáhají ostatní cestující

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

10:04 Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil…