„Ištvan vyprávěl o tom, jak rozkryl chobotnici, a co z toho máme? Nic,“ rozčílil se poslanec Benda v ČT

17.06.2016 22:58

Hosty dnešních Událostí, komentářů České televize byli mimo jiné také senátor František Bublan (ČSSD) a Marek Benda (ODS). Vyjadřovali se ke dnešnímu rozsudku nad Janou Nečasovou a zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem.

„Ištvan vyprávěl o tom, jak rozkryl chobotnici, a co z toho máme? Nic,“ rozčílil se poslanec Benda v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda
reklama

„Státní zástupci jsou od toho, aby podávali žaloby. Je to normální soudní proces. Uvidíme, jak se ta kauza bude vyvíjet dále. Je to ale úsměvná záležitost,“ řekl Bublan. „Nechme to ale proběhnout až do konce. Samotná podstata toho činu, který se měl stát, je vážná a bude dobře, když se to pořádně prošetří a vezmou se v potaz všechny důkazy,“ řekl také. Celý proces považuje za standardní. Rozhodně jej nepovažuje za účelový, aby padla vláda. 

Mgr. František Bublan

  • ČSSD
  • Stálá komise Senátu pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury

„Dnes je to na den přesně, kdy podal premiér Nečas demisi,“ připomněl Benda dramatické zatýkání na Úřadu vlády. „Dva dny nato proběhla tisková konference pana Ištvana, který vyprávěl o tom, jak rozkryl chobotnici, a co z toho máme? Nic,“ rozčílil se Benda.

Zásah podle něj nebyl odpovídající podezření, které Ištvan měl. „Nemůže provádět přece takovéto akce,“ zkritizoval situaci, kdy podle něj došlo ke zneužívání moci. 

„Když Marek Benda vzpomíná na ty události před třemi lety, tak já vzpomenu též na slova Petra Nečase, který tvrdil, že by nikdy nezneužil zpravodajskou službu, a dnes to vzal na sebe,“ reagoval Bublan. 

Benda následně zkritizoval odposlechy, které se dostaly na veřejnost. „To se dá vše tak šikovně sestříhat. Z odposlechů nevyplývá vůbec nic. Když by to všechno bylo tak jasné, tak by paní soudkyně asi paní Nečasovou a zpravodajce neosvobodila,“ hovořil o zmanipulovaných odposleších Benda. „Nevěřme tomu, že něco o situaci víme,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…