„Kdyby na Zemana spadl kredenc,“ uvažuje „havloidní dobroser“. Hrad mu prý ubližuje

27.03.2019 10:40

Režisér Václav Marhoul se v rozhovoru na serveru Info.cz rozmluvil o tom, proč by nikdy nevzal peníze od předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.

„Kdyby na Zemana spadl kredenc,“ uvažuje „havloidní dobroser“. Hrad mu prý ubližuje
Foto: red
Popisek: Václav Marhoul
reklama

„Nebyl bych schopen na svůj film přijmout peníze od bohatého člověka, který je persona non grata, nebo který by měl za sebou trestní stíhání nebo by byl trestně stíhán, to prostě nejde,“ zmínil Marhoul, jak by byl schopen financovat svůj film. „Peníze mi dali lidé, kteří si je vydělali plnohodnotnou prací,“ dodal. Podle něj nejde dohromady to, aby kritizoval premiéra Andreje Babiše (ANO), a zároveň přijal peníze od Agrofertu. 

Anketa

Pokud bude Babiš obžalován v kauze Čapí hnízdo, měl by odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 15310 lidí

„Veřejně jsem podpořil výzvu Tomáše Kluse ve směru k panu Babišovi. Což si myslím, že byla absolutně férová výzva. Ten řekl, buď berte peníze od pana Babiše, a nekritizujte jej. Buď berte peníze – a pak držte pusu. Nebo neberte od pana Babiše – a pak máte právo jej kritizovat,“ zmínil Marhoul. „Já jsem prostě peníze od pana Babiše nevzal,“ sdělil Marhoul a vzpomněl, jak Klus to po této výzvě schytal. „Výzva nebyla o panu Babišovi, byla o tom základním principu,“ dodal. 

Video najdete ZDE.

Následně hovořil i o tom, že by nepřijal státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. „Myslím si, že ten člověk je morálně absolutně nezpůsobilý. Je populista a poškozuje dobré  jméno České republiky. Některá jeho jednání jsou vyloženě až zrádná. Patřím do generace, která se zúčastnila listopadu 1989, patřím mezi havloidní dobrosery. Obdivoval jsem a dosud obdivuji Václava Havla. A nyní vidím na Pražském hradě člověka, který popírá vše,  čemu jsem kdy věřil. Jako nebezpečí vnímám Rusko, Čínu… Vidím, jak lže, jak si vymýšlí,“ dodal s tím, že on sám je podle svých slov už od dob Václava Klause na černé listině.

„Hrad si to hlídá a dělá si seznamy lidí, kteří se negativně vyjadřují vůči panu Nejedlému, panu Mynářovi, panu Ovčáčkovi. Věřte, že si to pan Ovčáček hlídá a sleduje sociální sítě a média, kdo se vyjadřuje proti milému dědečkovi. Mně se tak nemůže stát to, co panu Renčovi a Sedláčkovi. A kdyby mu náhodou spadl na hlavu kredenc a luplo mu v hlavě, tak já bych to nikdy neudělal. Zásady je nutné dodržovat,“ uzavřel toto téma Marhoul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…