„Když mě nezastřelí, budu pokračovat.“ Mluvčí BIS se rozjel na sociální síti. Posmívá se také Zemanovi

08.05.2018 12:44

Mluvčí BIS Ladislav Šticha se rozhodl vtipkovat na Twitteru. Mimo jiné i o prezidentu Miloši Zemanovi a Novičoku. „Když mě nezastřelí, budu pokračovat,“ uvedl pro server Aktuálně.cz.

„Když mě nezastřelí, budu pokračovat.“ Mluvčí BIS se rozjel na sociální síti. Posmívá se také Zemanovi
Foto: Česká televize
Popisek: Ladislav Šticha u ocenění Dobrá značka
reklama

Šticha začal veřejné dění na sociální síti glosovat nově. Sledují jej už stovky lidí a vysloužil si tisíce lajků. „To jsou takové glosy, které mě napadnou, a píšu je, když mám volno. A teď zrovna mám dovolenou,“ uvedl mluvčí, jenž prostřednictvím tweetů dle svých slov vyjadřuje osobní postoje.

Když píše tweety, které se týkají tajné služby, konzultuje je s ředitelem Michalem Koudelkou. „Nesouhlasím s tím, když někdo tvrdí, že od dvou do čtyř je v oficiální roli a od čtyř do sedmi už v ní není. Já v ní prostě jsem,“ doplnil Šticha k tomu, že na Twitteru uvádí, že je mluvčím BIS.

  • Původní text ZDE

S Koudelkou se pak, jak tvrdí Šticha, snaží přiblížit v komunikaci současným standardům zpravodajských služeb. Přál by si, aby BIS měla svůj oficiální twitterový účet. „Vždycky budeme zpravodajská a tajná služba, která nebude moct komentovat způsoby svojí práce nebo řadu informací, ale na druhou stranu je spousta toho, co lidem říct můžeme,“ sdělil mluvčí, jenž začal tím, že glosoval prezidentův výrok o Novičoku. „Rozdíl mezi vyrobit a zkoumat je jako rozdíl mezi semínkem vinné révy a koňakem,“ uvedl mimo jiné Šticha. 

Závěrem pak dodal, že chce i nadále ve svém tweetování pokračovat. „Pokud mě za to nikdo nezastřelí, tak určitě,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…