„Klam na lidi!“ Asistentka amerických prezidentů uštědřila velkou ránu Fialovi. Co se stalo před volbami?

30.6.2022 4:58 odp.

Zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge poskytla rozhovor Institutu svobody a demokracie. „Prezident bez odvahy je figurka,“ říká mimo jiné.

„Klam na lidi!“ Asistentka amerických prezidentů uštědřila velkou ránu Fialovi. Co se stalo před volbami?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Eliška Hašková Coolidge

Hašková Coolidge úvodem odpovídala na otázku, zda by pracovala i pro současného amerického prezidenta Joea Bidena. „Víte, já myslím, že vůdce státu musí být neposkvrněný. Jeho žena, musí být „bělejší než císařova žena“. Tak strašně důležité je to podle mě proto, že to všechno začíná nahoře. Je důležité, aby prezident národa byl člověk neposkvrněný, který doopravdy má ve své agendě jako první svůj národ, a ne sebe sám,“ poznamenala Hašková Coolidge. 

Podle jejích slov je v současné době byznys víc morální než politika, což se domnívá, že je tak celosvětově. „A je strašně důležité, abychom se vrátili k těm lidem, jako byl Thomas Jefferson a jako byl u nás Tomáš Baťa a hlavně Tomáš Garrigue Masaryk,“ uvedla. 

A je podle jejích slov v tuto chvíli Amerika morálním vůdcem světa? „To je pro mě strašná otázka, protože já Ameriku miluji jako zemi, která mi dovolila žít celý můj život na svobodě. A doufám, že se nestane, aby Amerika přestala být morálním lídrem. Ale myslím, že se k tomu teď bohužel společnost naklání. A myslím si, že to musíme zarazit jak tam – tak tady u nás, než se to tak rozmnoží, že se tím prostě potopíme,“ dodala Hašková Coolidge. 

„Ač nechci nikoho osočovat, tak si myslím, že například uznání, že pět stran se může spojit těsně před volbami, aby vyhrály nad stranou většinovou, to je klam na lidi. Velký klam na lidi. A že je to ta morální bída – a na té nelze stavět. Takže bylo jasné, že se to nějak během času začne drolit,“ zaznělo také z jejích úst.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pohostinství je ve vleklé krizi. Máte plánu jim nějak pomoci?

Začalo to covidem a restrikcemi. Teď je tu inflace, tlak na zvyšování mezd, lidé už tolik neutrácí, ptž na to nemají. Restaurace zdražují, aby přežili, o to míň lidí si ale může dovolit jít do retaurace na jídlo. Zrušilijste EET a co dál? Plánujete nějakou pomoc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

17:00 Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

Senátor Zdeněk Hraba je rád, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokárala Českou televizi kv…