„Kolaborantská špína!“ Je to tady. Po Zemanově vystoupení se už vstává ze židlí

18.12.2022 17:33 | Ze sítí

Generál Petr Pavel se vymezil proti Miloši Zemanovi a odmítl, že by na úřad hlavy státu neměl dost zkušeností. Danuše Nerudová děkovala voličům. Do diskuse na Twitteru se zapojil také režisér Jan Hřebejk, který Zemana nešetřil. Označil ho za „kolaborantskou špínu“.

„Kolaborantská špína!“ Je to tady. Po Zemanově vystoupení se už vstává ze židlí
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

Televize Prima při debatě s prezidentem Milošem Zemanem představila exkluzivní předvolební průzkum pro televizi od agentury STEM, podle něhož by první lednové kolo prezidentských voleb vyhrál Andrej Babiš se ziskem 30,1 procenta hlasů, druhá by skončila Danuše Nerudová se ziskem 26,5 procenta a třetí by skončil generál ve výslužbě Petr Pavel se ziskem 23 procent.

Nerudová na Twitteru poděkovala voličům.

„Jsem ráda, že tolik potřebnou změnu si přeje stále více z nás. Děkuji vám za rostoucí podporu!“ napsala Nerudová na Twitteru.

Danuše Nerudová promlouvá

Generál ve výslužbě Petr Pavel se vymezil proti poznámce prezidenta Miloše Zemana, že na zastávání prezidentského úřadu nemá dost zkušeností. Zeman konstatoval, že Pavel sice rozumí armádě, ale to nestačí.

Podle Zemana Pavlovo slabé místo leží v zahraniční politice. „Petr Pavel nedávno řekl, že Visegrádská čtyřka je prázdná skořápka. Je to společenství, které má své problémy, ale je funkční. Pavel může mít svůj vlastní názor, ale měl by tento svůj názor opírat o fakta,“ zdůraznil Zeman.

Generál Pavel k tomu napsal pár slov.

„Podle prezidenta nemám zkušenosti a nerozumím zahraniční politice. Za svou diplomatickou kariéru jsem vedl více než tisíc jednání s prezidenty, ministry, náčelníky štábů i s králi. Zřejmě měl na mysli tu ‚pořádnou politickou zkušenost‘ se lhaním a rozeštváváním. Tu opravdu nemám,“ napsal Pavel na Twitteru.

Generál Pavel promlouvá

Do diskuse na Twitteru se zapojil také režisér Jan Hřebejk, který Zemana nešetřil. Označil ho za „kolaborantskou špínu“.

„Kolaborantská špína Zeman ví moc dobře, proč kalí vodu a útočí zrovna na generála Pavla. Soustředěný útok na demokracii, ochrana osobních mafií a spolupráce s Babišem jede. Nedejte se znovu zblbnout užitečnými idioty a neposlouchejte tvůrce dezinformací. Proruské autoritáře už ne!“ žádal důrazně Hřebejk.

Jan Hřebejk promlouvá

Na obranu generála Pavla se postavil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který ve druhé hodině Partie na CNN Prima NEWS prohlásil, že Pavel má dost zkušeností na zastávání funkce prezidenta.

S Pavlem se prý setkával jako ministr na Bezpečnostní radě státu a viděl, jaký přehled má v otázkách bezpečnosti, ale i v bodech, které otázky bezpečnosti přesahují, takže lze říct, že i Pavel má politickou zkušenost potřebnou pro vykonávání úřadu prezidenta.

Poslanec ANO Aleš Juchelka, který ve studiu seděl proti Jurečkovi, však oponoval, že to nestačí, a prohlašoval, že z vedoucí trojice uchazečů má dostatek politických zkušeností jen Andrej Babiš. „Ty politické zkušenosti jsou tam jasné. On si je nese jako ministr financí i jako premiér, který tady výborně zvládl covidovou krizi,“ pokračoval poslanec v barvách ANO.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

4:45 Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

„Tedy upřímnost ano, ale jen souhlasná? To je trochu v rozporu s dalším příslibem, že Petr Pavel chc…