Komunisté se při hlasování o nedůvěře vládě zdrží

22.05.2015 10:28

Komunisté se při chystaném hlasování o nedůvěře vládě proti kabinetu nepostaví. Při hlasování se zdrží. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to dnes řekl komunistický předseda Vojtěch Filip, podle něhož KSČM nechce, aby, se k vládě vrátila ODS a TOP 09. Vládní koalice by hlasování o nedůvěře měla bez problémů přestát.

 Komunisté se při hlasování o nedůvěře vládě zdrží
Foto: Daniela Černá
Popisek: Seminář pořádala KSČM

Vyslovit vládě nedůvěru chtějí opoziční ODS, TOP 09 a hnutí Úsvit kvůli středečnímu hlasování o podpoře biopaliv. Při něm hnutí ANO navzdory svým dřívějším prohlášením nehlasovalo pro ukončení jejich daňového zvýhodnění. Podle opozice tak jde vláda na ruku vicepremiérovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a dopouští se korupce. Babiš je majitelem Agrofertu, jenž se na výrobě biopaliv podílí. 
   
Komunisté ale úsilí trojice stran nepodpoří. Filip dnes uvedl, že jako nejsilnější opoziční strana sice komunisté hodnotí činnost vlády kriticky, ale ne černobíle. Ocenil, že byl kabinet sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců schopen odstranit největší problémy předchozích vlád, například odstranit poplatky ve zdravotnictví nebo zvýšit minimální mzdu. 
   
I z toho důvodu se komunisté při hlasování zdrží. Filip uvedl, že se tak strana zachová s "největší pravděpodobností", pokud se do té doby nestane nic jiného. Hlasování o nedůvěře vládě, které mají komunisté za plácnutí do vody ze strany pravicové opozice, se uskuteční pravděpodobně v úterý. 
   
K vyslovení nedůvěry vládě je potřeba 101 hlasů ve Sněmovně, trojice opozičních stran jich má ale jen 52. Vládní koalice disponuje pohodlnou většinou 111 hlasů. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…