„Krok k zavlečení ČR do války na Ukrajině.“ Znepokojení nad návštěvou Fialy a Koudelky v CIA

20.04.2024 7:23 | Monitoring

Politický komentátor Miroslav Korecký se v rozhovoru pro XTV vyjádřil, že se příliš nediví, že se návštěva premiéra Petra Fialy (ODS) v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) stala zdrojem mnoha spekulací. „U někoho to mohlo vzbuzovat dojem, že si tam jede pro nějaké notičky, to nedělá dobrou tvář této návštěvě. Nedovedu si představit, že by k nám přijel americký prezident a my ho nejprve poslali, ať si popovídá s ředitelem BIS,“ poznačil. Podivil se také, že od Fialy nezaznamenal žádnou reakci na společné zasedání vlád Slovenska a Ukrajiny.

„Krok k zavlečení ČR do války na Ukrajině.“ Znepokojení nad návštěvou Fialy a Koudelky v CIA
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Miroslav Korecký

Korecký k nedávné návštěvě Bílého domu premiérem Petrem Fialou (ODS) pro pořad Podtrženo, sečteno na XTV podotkl, že ji nemohla kritizovat ani opozice. „To je samozřejmě vždy velký diplomatický úspěch,“ hodnotí.

Kromě setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem však došlo i na situace, které dle Koreckého vyvolávají nejen pochvalné reakce. „Některé ty drobnosti z návštěvy, například že jako první míří český premiér v doprovodu šéfů tajných služeb do centrály CIA, vzbuzují jisté dohady, jestli je zrovna tohle dobré aranžmá cesty nejvyššího exekutivního představitele České republiky. U někoho to mohlo vzbuzovat dojem, že si tam jede pro nějaké notičky, to nedělá dobrou tvář této návštěvě. Nedovedu si představit, že by k nám přijel americký prezident a my ho nejprve poslali, ať si popovídá s ředitelem BIS. To je prostě úplně jiná úroveň,“ komentoval Korecký výtky k tomu, že Fiala v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) s jejím ředitelem Williamem Burnsem mluvil o světové bezpečnostní situaci.

Kritiku za to premiér slyšel například od europoslance SPD Ivana Davida, který se ve vysílání CNN Prima NEWS vyjádřil, že to vnímá, jako krok k „zavlečení Česka do války na Ukrajině“. „Je velice zajímavá skutečnost, že premiéra Fialu do USA doprovázeli představitelé tajných služeb, které se zabývají spíše diverzemi, převraty, podvratnými akcemi. Obávám se, že to je krok směrem k zavlečení České republiky do války na Ukrajině,“ řekl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radek Kotas

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Samozřejmě že prdlavé zkolonizované Česko Rusko neporazí, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepedros491 , 20.04.2024 8:42:36
ale skvěle poslouží s pomocí užitečných idiotů Američanům na schytání odvetných Ruských úderů pokud se Česko aktivně zapojí do války na Ukrajině zatím co oni budou sledovat za bukem trosky Prahy a dalších Českých měst. Pokud se nezbavíme bojovného pudlíka Fialy a dalších pejsků ovládaných CIA tak se může stát z Česka zatažené do první línie neobyvatelné území.

|  14 |  0

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…