„Lid československý jest bohužel politicky primitivní,“ citoval Kundra z Respektu. Langšádlové se to líbilo. A začala diskuse

1. 5. 2018 8:23

Ke knize z přelomu milénia s názvem Mnichovský komplex: jeho příčiny a důsledky se na svém facebooku vrátil novinář Respektu Ondřej Kundra. Cituje z pera autora knihy a jednoho z prvních chartistů, Jana Tesaře, a kritizuje politickou vyspělost českého národa. Ze všech stran se za to na něj valí kritika. Přidal se i bývalý velvyslanec v Rakousku.

„Lid československý jest bohužel politicky primitivní,“ citoval Kundra z Respektu. Langšádlové se to líbilo. A začala diskuse
Foto: archiv OK
Popisek: Novinář časopisu Respekt Ondřej Kundra
reklama

Celý příspěvek Ondřeje Kundry zní: „Historik Tesař v Mnichovském komplexu o předválečné politické situaci: ‚Lid československý jest bohužel politicky primitivní.‘ Jako kdyby to napsal o dnešku, že?“ Kundra v něm poukazuje na publikaci Jana Tesaře z roku 2000, ve které autor hodnotí kritické období let 1938–1939 z hlediska kvality tehdejší politické garnitury a nevyhne se ani soudům morálních kvalit českého národa.

Načež začaly přicházet první nesouhlasné reakce. S jednou takovou přišel europoslanec za ODS Jan Zahradil, který poukázal na autorovu mediální příslušnost k týdeníku Respekt, patřícímu Zdeňku Bakalovi.

Ohradil se také Jan Sechter, v letech 2013 až 2017 velvyslanec ČR v Rakousku a mezi roky 2008 až 2013 velvyslanec ČR v Polsku. Připomněl Kundrovi skutečnost, že lidé v okolních státech si ve vzpomínané předválečné situaci volili autoritářské a krajně pravicové vlády, zatímco v Československu se do příchodu Hitlera udržela demokracie. 

Na Jana Sechtera reagoval opět Jan Zahradil, který sarkasticky připomíná mluvu za bývalého režimu. Nechybí ani pověstné „nastavování zrcadla“. S touto rétorikou spojuje právě redakci týdeníku Respekt. „Takhle tu sjednocenou Evropu nevybudujeme,“ trefuje se Zahradil. Ze strany Ondřeje Kundry zůstal tento příspěvek zatím bez reakce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana

21:36 Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, jež je v současné době poslankyní ODS, bud…