„Mlčí. Netleskají... Zachraňme to.“ Zeman naléhavě oslovil Zaorálka, odteď zase ministra

27.08.2019 13:48

Po třinácté hodině odpoledne jmenoval prezident Miloš Zeman Lubomíra Zaorálka ministrem kultury. Definitivně tak snad skončila politická krize, která odstartovala v polovině května. Zaorálkovu jmenování byl vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a samotného Zaorálka přítomen i předseda ČSSD Jan Hamáček.

„Mlčí. Netleskají... Zachraňme to.“ Zeman naléhavě oslovil Zaorálka, odteď zase ministra
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek

„Takže, vážený pane premiére, vážený pane vícepremiére, vážený nový ministře kultury, dámy a pánové,“ zahájil prezident pozdravem.  

„Za třicet let, co se pohybuji v politice, jsem potkal řadu ministrů kultury. A každý z nich musel řešit jedno dilema. Každý z nich měl koláč peněz. A když se ten koláč rozkrojí, tak se nezvětší, upozornil Zeman s tím, že když dá více peněz na živé umění a na různé festivaly, pravděpodobně se dočká potlesku médií. Prezident však Zaorálka požádal, aby se na potlesk médií neohlížel a věnoval se péči o památky.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Protože máme oba rádi Bibli, tak si vzpomínám na citát: Vcházejte úzkou cestou, která je cestou k životu, nikoli cestou širokou, která je cestou k smrti,“ pravil prezident. Apeloval na Zaorálka, české kulturní památky netleskají, památky mlčí a chátrají. Jsou to naše markanty a my jsme k nim nedokázali přidat markanty nové. Je to naše ostuda,“ posteskl si prezident s tím, že je tedy naším úkolem alespoň to uchovat pro příští generace památky starší. „Přeji vám pane ministře, abyste šel úzkou cestou a něco po vás zůstalo,“ uzavřel Zeman před kamerami České televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…