„Mnu si oči. Ne, nezdá se mi to.“ Exministr Ivan David ohromen z toho, co europoslankyně ČSSD napovídala v novinách o EU

14. 2. 2019 21:33

Psychiatr a někdejší ministr zdravotnictví za sociální demokracii Ivan David se dobře pobavil nad tím, co o ČSSD napsala europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). Pak na „Bruselu“ nenechal nit suchou.

„Mnu si oči. Ne, nezdá se mi to.“ Exministr Ivan David ohromen z toho, co europoslankyně ČSSD napovídala v novinách o EU
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ivan David na Vratimovském semináři

„V čekárně ležely na stolku dnešní noviny. Dnešní Dnes. Nahlédl jsem a narazil na známou tvář MUDr. Olgy Sehnalové, MBA: ‚Evropa dvojího metru nemá budoucnost‘, hlásal titulek. To mě zaujalo. Na co asi přišla po deseti letech v Evropském parlamentu usměvavá lékařka z Kroměříže?“ položil si otázku David na serveru Vaše věc.cz.  

„Začetl jsem se: ‚V posledních letech vyplouvají v EU stále zřetelněji na povrch rozpory, které se obracejí proti ní samotné.‘ Jako hlavní vidí „propast mezi bohatými a chudými“ a jako hlavní důsledek, že lidé v produktivním věku odcházejí za lepším. Po jejich odchodu ‚chybějí lidé‘. No to je svěží myšlenka!“ pokračoval David.

Sehnalová proto volá po tom, aby z Česka přestaly odtékat do zahraničí dividendy z českých podniků. Kromě toho volá Sehnalová po tom, aby EU zpřísnila legislativu postihující daňové úniky. A nakonec by prý bylo záhodno, aby občané EU získávali za stejnou práci obdobné mzdy. Pak by lidé tolik nemigrovali za lepšími platy a Česko by nemuselo bojovat s nedostatkem pracovních sil.

„Mnu si oči. Ne, nezdá se mi to. Tolik naivity po deseti letech v europarlamentu…,“ podivoval se David. Okamžitě dodal, že jedním z pilířů Evropské unie je volný pohyb osob. Podle Davida to však České republice škodí, protože vzdělaní lidé odcházejí pracovat na Západ a Česko z toho nic nemá. Kromě toho k nám proudí západní zboží, kvůli čemuž zanikají lecjaké české firmy. Takto se na ekonomické pohyby v EU dívá psychiatr. Domnívá se, že Česko uvnitř EU degeneruje.

A přece se i v Česku najdou lidé, kteří se díky EU mají dobře. „Evropská unie je také velmi užitečná, ovšem jen pro ty, kteří parazitují na rozvratu, který v mnoha zemích prohlubuje. To je většina těch, kteří vládnou ekonomicky, politicky a propagandou,“ uzavřel David svůj text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

11:44 Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

Publicista a aktivista Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz upozornil na příspěvek jednoho z uživat…