„Musí to skončit válkou.“ Jefim Fištejn s hrůzou sleduje, co přichází s Bidenem a Harrisovou

27.02.2021 7:41 | Zprávy
autor: AZy

V pořadu Kupředu do minulosti vystoupil někdejší dlouholetý šéfredaktor Lidových novin a vedoucí pracovník Rádia Svobodná Evropa, novinář Jefim Fištejn. „USA směřují k diktatuře a válce.“ Přičemž ta občanská by podle něj byla pro všechny lepší než světová. „Brzy podobné věci budeme řešit i tady v Evropě.“ Promluvil také o nutnosti svázat legislativou technologické giganty a o svobodě slova. Armáda vyhozených v USA za nesprávné názory je varovným signálem.

„Musí to skončit válkou.“ Jefim Fištejn s hrůzou sleduje, co přichází s Bidenem a Harrisovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jefim Fištejn

Americká demokracie se podle Jefima Fištejna zásadně mění. V souvislosti s dnes již bývalým prezidentem Trumpem novinář třeba řekl: „Nikdo nemůže při hodnocení ekonomické situace zvednout ruku a říci: Já jsem kvůli Trumpovi ztratil práci. Ale těch, kteří ztratili práci proto, že Trumpa podporovali, a byli vyhozeni kvůli svému politickému názoru, už je armáda. V Americe každý den ztrácí práci i vysokoškolští profesoři. Jako idoly společnosti se naopak dnes profilují osobnosti, které nám byly odjakživa odporné. Třeba udavači.“

Spolu s vyhazovy z práce zmínil Fištejn i stále častější snahy o cenzuru ze strany amerických technologických gigantů, jako je Google, Facebook a Amazon. „Doslova předevčírem zarazili existenci alternativnímu Twitteru, řekněme to takhle, Parleru. A včera ředitel platformy Telegram, která prudce narostla, vzhledem k tomu, že lidé začali utíkat, a opouštět Twitter, a jiné platformy takovéhoto typu, doslova řekl, že tato vlčí smečka už se obořila i na ně, protože ve světě je vše finančně různě prolnuto.

Měli by být tito velcí hráči, dle novináře, podřízeni ústavním principům států, ve kterých podnikají? „Nepochybně. Dnes se i v Evropě objevují takovéto hlasy, a je to důvodem, proč i takoví státníci jako Merkelová, Macron a celá řada dalších nesouhlasí s takovouto cenzurou, protože vidí nebezpečí i pro sebe, protože to zítra postihne Evropu stejně, jako to postihlo Spojené státy. Je tam pár levicově liberálních triků, jak zamluvit podstatu věci. Jeden z takových triků je, že se přece jedná o soukromý podnik.“ Odpovídá na otázku Fištějn s tím, že každý soukromý podnik je omezován určitou legislativou a nemůže si tak dělat, co chce. Natož v případě monopolů typu Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…