Na ČT o Zemanovi promluvil jeho oblíbený profesor Putna. Prý demagogicky čaruje a lidé už jsou z něj zoufalí

20.11.2014 20:33

Profesor Martin C. Putna, který napsal mimo jiné i knihu o Václavu Havlovi usedl do křesla hosta čtvrtečního Interview ČT24. Pěkně zostra se pustil do prezidenta Miloše Zemana. Mnozí lidé už jsou prý z hlavy státu dost zoufalí. Stejně tak i Putna, který se podle vlastních slov vzpírá Zemanově demagogii.

 Na ČT o Zemanovi promluvil jeho oblíbený profesor Putna. Prý demagogicky čaruje a lidé už jsou z něj zoufalí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin C. Putna
reklama

„V situaci, kdy nejvyšší představitel tohoto státu podporuje nedemokratické režimy, relativizuje zásah na Národní třídě, ale neřekne nic k masakru ani na Náměstí nebeského klidu v Číně, tak myslím, že lidé projevují naprosté zoufalství. ... Já jsem z toho strašně smutný,“ podotkl Putna. Politici k tomu mlčí a Zeman prý demagogicky čaruje, neboť poukazuje na pseudoproblém létajících vajíček, ale nevyjadřuje se k podstatným věcem. Prezident podle jeho názoru nestandardně relativizuje konflikt na Ukrajině. „Lidé by se měli politiků ptát, co hodláte dělat s Milošem Zemanem, s největším problémem této země uvnitř i navenek,“ rozohnil se profesor ve studiu.

Zoufalí nespokojení občané

Následně zdůraznil, že na akci na Národní třídě nepřišel na výzvu žádné politické strany, ani Schwarzenbergovy TOP 09. Prezident Zeman totiž naznačoval, že protesty proti němu jsou jen pokračováním prezidentské volby. „Já jsem tam nepřišel na výzvu žádné demokratické strany, já jsem tam přišel jako nespokojený občan,“ zdůraznil. Poukázal také na to, že na Albertově byl prezident vypískán, ale ostatní prezidenti se dočkali naslouchání a potlesku, protože hovořili o tom podstatném - o svobodě, o demokracii i o Václavu Havlovi.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Chladným profesora nenechalo ani pozvání ruského prezidenta Vladimira Putina. To je podle něj jeden z nejnebezpečnějších a nejrafinovanějších diktátorů, který manipuluje s médii. Dělá to mistrně, to je podle Putny třeba uznat, ale je třeba před tím zároveň varovat. V této souvislosti si také povzdechl nad tím, že v části české společnosti dodnes přežívá určitá slavjanofilie, kterou v českém prostoru vidíme už od 19. století. Naštěstí jsou zde slyšet i kritické hlasy, které Rusko hodnotí střízlivě.

Putna se ostře vymezil i proti ministrovi školství Marcelu Chládkovi. I on by si zasloužil konec v politice stejně jako Zeman. Proč? Protože se chystal ustavit Národní radu pro vzdělávání v čele s Václavem Klausem. To byla podle Putny nepřijatelná úvaha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…