Na ČT o Zemanovi promluvil jeho oblíbený profesor Putna. Prý demagogicky čaruje a lidé už jsou z něj zoufalí

20.11.2014 20:33 | Zprávy
autor: mp

Profesor Martin C. Putna, který napsal mimo jiné i knihu o Václavu Havlovi usedl do křesla hosta čtvrtečního Interview ČT24. Pěkně zostra se pustil do prezidenta Miloše Zemana. Mnozí lidé už jsou prý z hlavy státu dost zoufalí. Stejně tak i Putna, který se podle vlastních slov vzpírá Zemanově demagogii.

 Na ČT o Zemanovi promluvil jeho oblíbený profesor Putna. Prý demagogicky čaruje a lidé už jsou z něj zoufalí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin C. Putna

„V situaci, kdy nejvyšší představitel tohoto státu podporuje nedemokratické režimy, relativizuje zásah na Národní třídě, ale neřekne nic k masakru ani na Náměstí nebeského klidu v Číně, tak myslím, že lidé projevují naprosté zoufalství. ... Já jsem z toho strašně smutný,“ podotkl Putna. Politici k tomu mlčí a Zeman prý demagogicky čaruje, neboť poukazuje na pseudoproblém létajících vajíček, ale nevyjadřuje se k podstatným věcem. Prezident podle jeho názoru nestandardně relativizuje konflikt na Ukrajině. „Lidé by se měli politiků ptát, co hodláte dělat s Milošem Zemanem, s největším problémem této země uvnitř i navenek,“ rozohnil se profesor ve studiu.

Zoufalí nespokojení občané

Následně zdůraznil, že na akci na Národní třídě nepřišel na výzvu žádné politické strany, ani Schwarzenbergovy TOP 09. Prezident Zeman totiž naznačoval, že protesty proti němu jsou jen pokračováním prezidentské volby. „Já jsem tam nepřišel na výzvu žádné demokratické strany, já jsem tam přišel jako nespokojený občan,“ zdůraznil. Poukázal také na to, že na Albertově byl prezident vypískán, ale ostatní prezidenti se dočkali naslouchání a potlesku, protože hovořili o tom podstatném - o svobodě, o demokracii i o Václavu Havlovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…