Nadávali Janě Černochové za to, že šla na Konvičkovu akci proti islámu. A poslankyně teď rázně odpovídá v několika vyjádřeních

19.01.2015 10:52 | Zprávy
autor: luš

Veřejnou výzvou zrazovali starostku Prahy 2 a poslankyni za ODS Janu Černochovou od účasti na demonstraci proti islámu politikové z její domovské městské části. Marně. Černochová se v pátek demonstrace před pražským Hradem zúčastnila. A se svými kritiky se rozhodla rázně zúčtovat.

 Nadávali Janě Černochové za to, že šla na Konvičkovu akci proti islámu. A poslankyně teď rázně odpovídá v několika vyjádřeních
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová

Proti účasti Jany Černochové na páteční demonstraci proti islámu pořádané internetovou iniciativou „Islám v České republice nechceme“ se nejprve na sociální síti Facebook vymezil zastupitelský klub Strany zelených z Prahy 2. Zelení argumentovali tím, že jde o akci extremistů, a je tudíž absolutně nevhodné, aby se jí zúčastnila i starostka centrální městské části. K jejich apelu se následně přidaly i političky z KDU-ČSL a ČSSD, které prohlásily, že „v případě své účasti se Jana Černochová zařadí ke krajně pravicovým uskupením, která programově vyvolávají v lidech strach, etnizují terorismus a populisticky manipulují s fakty.“

Černochová se i přes apel kolegů-zastupitelů páteční demonstrace proti islámu zúčastnila. Za extremistku se ale nepovažuje. „Je s podivem, že „nevhodnost“ mojí účasti na demonstraci svolané v souladu se všemi právními předpisy odsuzují politici, kteří se tak rádi zaříkávají absolutní svobodou projevu a občanská společnost je pro ně živou půdou demokracie. Všichni jsou Charlie… ale vocamcať pocamcať. Vídáme je v prvních řadách při výročích Sametové revoluce, pálí svíčky, nosí květiny a děkují mimo jiné za to, že už se za svobodu názorů, ani za dlouhé vlasy nikdo nešikanuje, nebije, nezavírá, nikdo se neoznačuje jako „nepřizpůsobivý živel, rozvraceč socialistického zřízení, vyšinutý jedinec…“ píše Černochová ve svém prohlášení zveřejněném na serveru pravý břeh.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…