„Není tu místa pro nacisty.“ Stovky demonstrujících se postavily akci neonacistů

18.08.2018 18:58

V Berlíně dnes protestovaly stovky lidí na několika demonstracích. Chtěli tím zamezit chystanému shromáždění nacistů k výročí úmrtí Rudolfa Hesse, zástupce nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Nakonec poto byla akce krajní pravice zrušena na původně ohlášeném místě v části Spandau. Má se však uskutečnit v jiné čtvrti německé metropole, informovala ČTK.

„Není tu místa pro nacisty.“ Stovky demonstrujících se postavily akci neonacistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavná Brandenburgská brána

Pořadatelé akce neonacistů, na níž se mělo sejít zhruba pět set účastníků, museli nakonec shromáždění zrušit. Důvodem bylo několik stovek protestujcícíh, kteří se sešli ve Spandau (Špandava) s cílem akci zabránit, uvedla agentura DPA.

Protestující s sebou na demonstracích měli například nafukovací balóny s nápisy. „Není tu místa pro nacisty“. Starší dámy držely transparenty se slogany „Babičky proti pravičákům“ nebo „Spandau zůstane bez nacistů“.

Neonacisté se ale akce vzdát nechtějí a oznámili, že se vydají na jiné shromaždiště ve čtvrti Friedrichshain ve východní části hlavního města. Dosud byla situace podle policie poklidná. Nasazeno je kolem 2300 policistů, kteří mají za úkol oddělit oba tábory a zabránit případným násilnostem.

Podobná situace byla i loni, kdy přes Spandau prošly stovky neonacistů. Nedošli však daleko, protože narazili na blokády odpůrců. Demonstrace byly svolány proti každoroční neonacistické akci konané k výročí úmrtí Hesse, který 17. srpna 1987 ve špandavské věznici pro válečné zločince spáchal sebevraždu. K protiakcím vyzvaly politické strany, odbory, církve a občanské iniciativy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…