Nezbedné děti ničily autobusy. A Jiří Čunek to rázně vyřešil

12. 5. 2016 13:20

Originálním způsobem se rozhodli čelit ničení interiérů autobusů ze strany dětských vandalů ve Vsetíně. Na základě rozhodnutí tamního starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL) na malé nezbedníky dohlížejí dva pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšné práce.

 Nezbedné děti ničily autobusy. A Jiří Čunek to rázně vyřešil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

„Neustále jsme řešili problémy s malými dětmi, které při cestě do školy, ale i zpět skákaly po sedačkách, kopaly do dveří, neměly průkazku a ani peníze, aby za jízdu zaplatily,“ uvedl Bohumil Jaš, vedoucí autobusové dopravy z ČSAD Vsetín.

Vzhledem k tomu, že asistent prevence kriminality nastoupí k městské policii až od června a situaci bylo nutné řešit okamžitě, rozhodl starosta Čunek, že dva pracovníci na veřejně prospěšných pracích budou ráno a odpoledne na školáky dohlížet.

„V současné době zaměstnáváme přes technické služby okolo sedmdesáti pracovníků na veřejně prospěšné práce. Vytipovali jsme z nich dva, kteří děti ráno i odpoledne doprovodí při jízdě autobusem,“ řekl Čunek s tím, že v průběhu dne se budou oba pracovníci věnovat své práci ve městě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…