„Odkdy je pokus o znásilnění, když si vás chlap přitáhne a sahá vám na prsa?!“ Nečekaná slova ke kauze Afghánce, který napadl českou zdravotní sestru

10.08.2017 15:51 | Zprávy
autor: vef

Mladíkovi z Afghánistánu, který se pokusil znásilnit zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce, hrozí až dvanáct let vězení. S detaily napadení přichází Seznam Zprávy. A svůj komentář k tomu sdělila zakladatelka portálu Ozbrojené složky Miroslava Pašková.

„Odkdy je pokus o znásilnění, když si vás chlap přitáhne a sahá vám na prsa?!“ Nečekaná slova ke kauze Afghánce, který napadl českou zdravotní sestru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce

Seznam Zprávy se dostaly k textu obžaloby, z něhož je patrné, že Vrchní soud v případu rozhodl o přísnější právní kvalifikaci. Dolní sazbou za pokus o znásilnění zdravotní sestry je tak pět let vězení, za mřížemi však může strávit až dvanáct let. Soud otevře případ v první polovině září.

K události došlo 30. října loňského roku, kdy 19letý mladík byl spolu se svým tříletým bratrem na dětském oddělení infekční kliniky. 51letou zdravotní sestru anglicky vyzval k následování na pokoj, ta se domnívala, že se malému chlapci přitížilo a šla. Na pokoji se však mladík snažil ženu přitáhnout k posteli, tlačil se na ni a osahával jí prsa. Zdravotnici se pak povedlo utéct, dodnes však trpí příznaky posttraumatické stresové poruchy. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív musíte ty díry v neckách ucpat, rozohnil se Kalousek

17:30 Nejdřív musíte ty díry v neckách ucpat, rozohnil se Kalousek

Ve druhé hodině Nedělní debaty ČT se sešli bývalí ministři financí Ivan Pilip, Ivan Pilný a Miroslav…