„Omlouvám se rodině pana Babiše.“ To zaznělo u soudu

14.09.2022 13:24 | Zprávy
autor: jma

U soudu s expremiérem Andrejem Babišem a někdejší místopředsedkyní představenstva Farmy Čapí hnízdo Janou Nagyovou dnes měli vypovídat členové Babišovi rodiny. Jak jeho manželka Monika, tak i dcera Adriana však vypovídat odmítly, stejně jako Babišův švagr Martin Herodes. Podle Nagyové neměla být Babišova rodina do případu nijak zatahována. „Pokud čistě někdo teoreticky pochybit měl, tak jsem to byla já,“ uvedla překvapivě Nagyová s tím, že se ale ničeho protizákonného nedopustila.

„Omlouvám se rodině pana Babiše.“ To zaznělo u soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Začalo hlavní líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve kterém čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš

Ve středu měli u soudu vypovídat další svědci, původně obžalovaná Babišova dcera Adriana Bobeková nebo Babišova manželka Monika a její bratr. Všichni však vypovídat odmítli. Využili při tom práva nevypovídat, protože by tím mohli způsobit sobě nebo svým blízkým trestní stíhání.

Babišova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková se navíc omluvila z jednání i ze zdravotních důvodů. K soudu byl předvolán také někdejší člen představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo Luděk Kalivoda, který taktéž odmítl vypovídat. Všichni středeční svědci patřili původně mezi obviněné v kauze, než státní zastupitelství jejich trestní stíhání v roce 2019 zastavilo.

U soudu nyní vypovídá bývalý 1. místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, který na úvod uvedl, že se takový příběh, jaký uvádí obžaloba, nestal. Předtím se ještě obviněná Jana Nagyová překvapivě omluvila Babišově rodině za nepříjemnosti, které musí v souvislosti s případem snášet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…