„On tu mašinerii rozpoutal!“ Zmlácený Bulíř z Ukrajiny zpět v ČR. Trestní oznámení na Zdechovského

20.03.2023 21:30 | Kauza

Český dobrovolník vypomáhající na Ukrajině Matouš Bulíř bude podávat trestní oznámení jak na agresory, kterými byl napaden, tak i na osoby, které trestné jednání vůči jeho osobě podněcovaly. Za hlavního iniciátora byl označen europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL). V tiskové zprávě o tom informuje advokát Radek Suchý. Veřejnost i média budou o dalším postupu informovány, stojí ve zprávě.

„On tu mašinerii rozpoutal!“ Zmlácený Bulíř z Ukrajiny zpět v ČR. Trestní oznámení na Zdechovského
Foto: Archiv RS
Popisek: Mgr. Radek Suchý

Matouš Bulíř se na Ukrajinu vypravil coby dobrovolník stavějící se proti ruské agresi. Po svém příjezdu o dění v zemi informoval prostřednictvím sociálních sítí a následně se kvůli svým příspěvkům dostal do potyčky s europoslancem Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL), načež byl na Ukrajině napaden ostatními českými dobrovolníky.

Celé video konfrontace se dostalo na internet, Bulíř nyní bude podávat trestní oznámení. Informoval o tom v tiskové zprávě dne 20. března 2023 jeho zastupující advokát Radek Suchý. „Klient se rozhodl, že aniž by byl jeho zdravotní stav ještě konsolidován, bude skrze mne činit razantní právní kroky vůči osobám, které se na něm dopustily fyzického násilí a které bylo navíc agresory zdokumentováno a šířeno na veřejných sociálních sítích,“ stojí ve zprávě.

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 47885 lidí
Advokát informuje, že hodlá s médii sdílet informace týkající se dopadu útoků některých politických činitelů a novinářů na Bulíře na sociálních sítích, které následně vedly k ohrožení jeho života na Ukrajině. Bulíř se nyní ocitá v péči lékařů, ale z důvodu obav o život jeho i jeho rodiny advokát neposkytuje podrobnější informace.

Do České republiky se Bulíř podle Suchého vrátil bez jakékoliv pomoci třetí osoby, český konzulát na Ukrajině mu odmítl pomoci, přičemž o tomto „bezprecedentním přístupu“ bude Suchý informovat patřičné orgány.

Právní cestou bude Bulíř postupovat i vůči osobám, které nepřátelské nálady vůči jeho osobě podněcovaly. „Za jednoho z významných iniciátorů považuje můj klient europoslance Tomáše Zdechovského, který svými neověřenými a neuváženými informacemi, které publikoval na sociálních sítích, celou ‚mašinerii‘ zjevně rozpoutal,“ napsal Suchý.

Bulíř se skrze svého advokáta v tiskové zprávě ohrazuje proti označování jeho osoby „proruským dezinformátorem“ vzhledem k tomu, že do konfliktu na Ukrajině byl zapojen jako český dobrovolník pomáhající ukrajinským silám. „Tím, že ale zajistil na místě samém skutečnosti, které nezapadají do mainstreamového hodnocení stavu na Ukrajině, jednostranného pohledu na ekonomickou pomoc Ukrajině, popř. na existující korupci ve strukturách státní a vojenské správy, stal se pro řadu vlivných osob osobou nepohodlnou,“ sděluje advokát v zastoupení Bulíře. I z tohoto důvodu se spolu s ním obrací na soud a orgány činné v trestním řízení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: luk

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volič ODS Fialovi po debatě: Kubera by vám nakopal zadek

17:16 Volič ODS Fialovi po debatě: Kubera by vám nakopal zadek

„Jsem volič ODS. Doufal jsem, že po Babišovi konečně přijde změna k lepšímu a náš stát dáte do pořád…