„Plaťte si léčbu!“ Rudý Dolejš odpůrcům očkování

16.06.2021 12:16 | Ze sítí

Poslanec a bývalý místopředseda KSČM Jiří Dolejš by chtěl, aby neočkovaní jedinci proti koronaviru nesli následky svého rozhodnutí a byli nuceni si zaplatit náklady spojené s léčbou této nemoci, pokud by jí onemocněli. „Pitomost,“ zaznělo v diskusi. Prý je to stejně hloupé, jako by si měli platit léčbu ti, kdo onemocní chřipkou, protože nevyužijí očkování, které se vůči ní dá pořídit.

„Plaťte si léčbu!“ Rudý Dolejš odpůrcům očkování
Foto: Vít Hassan
Popisek: Na Výstavišti v Praze-Holešovicích pořádali komunisté tradiční slavnost Haló novin

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

73%
23%
hlasovalo: 9154 lidí

Komunista Jiří Dolejš na svém twitteru napsal, že odmítači očkování by si měli případné náklady spojené s léčbou koronaviru platit sami. Spolu s tímto tweetem sdílel článek Jiřího X. Doležala z Fóra24. Doležal v článku píše, že hlupáci existovali vždy a nejsou výmyslem 21. století. V současné době ovšem hloupost díky sociálním sítím získala křídla.

Diskutéři ovšem s příspěvkem Jiřího Dolejše nesouhlasili. Prý jde o stejnou pitomost, jako kdyby si měli léčbu klíšťové encefalitidy či chřipky platit ti, kdo odmítnou očkování vůči těmto dvě zmíněným nemocem. „Jako souhlasím s vámi, ale je to blbost... To by muselo platit na všechny, co kašlou na prevenci... Tlustší, alkoholici apod,“ napsal uživatel Mrnovacek.

 

 

„Bojovníci proti očkování tedy ohrožují nejen sebe. Když se nějaký bojovník proti vakcínám nakazí a umře, mohlo by mi to být vcelku jedno. Ale jen do doby, kdy hlupáci, co odmítli očkování, zahltí zdravotní systém a učiní jej nedostupným i pro lidi, kteří se nechovali hlupácky, nechali se očkovat, a nyní mají nějaký jiný zdravotní problém. Nebude je kam dát do nemocnice, nebude kapacita na zdravotní prevenci jako v roce 2020, kdy virus řádil poprvé, budou se – opět jako v roce 2020 – odkládat odložitelné zákroky, takže nevinní nemocní budou déle trpět, a nádory, cukrovky i HIV pozitivita se budou nacházet později, než kdyby lékaři nebyli zahlceni ‚vlastenci‘, hrdě odmítajícími vakcínu,“ napsal Doležal.

Anketa

Obáváte se o svobodu slova v České republice?

97%
3%
hlasovalo: 5691 lidí

„Antiočkovací hrdinové však budou své okolí ohrožovat i přímo. Ony totiž ty rezistentní mutace nemusí vzniknout v neočkovaném jedinci v Brazílii či Indii, ale přímo v našem českém odpírači. Třeba v tom dědouškovi s copánkem, co mne obtěžoval, až zasahoval personál. Pokud bude neočkovaných – ze stejně stupidních bludů, jaké šplouchaly z toho gentlemana s copánkem – třeba třicet procent, tak je pravděpodobnost vzniku rezistentní mutace skutečně řádově vyšší, než kdyby neočkovaných odpíračů byla tři procenta. A pak už může jít o krk i mně samotnému bez ohledu na to, že očkovaný jsem,“ rozvedl svou myšlenku Doležal.

Proto by si podle něj měli odmítači očkování případnou covidovou léčbu platit, pokud budou mít tu smůlu a nemoc na ně dolehne. Třeba by to řadu lidí přimělo přehodnotit svůj přístup k očkování.

Imunolog Jiří Šinkora si přečetl článek z pera Jiřího X. Doležala na serveru Forum24.cz o očkování a neudržel se. Článek o tom, že by si lidé, kteří odmítají očkování, měli v případě onemocnění covidem léčbu hradit ze svého, je podle jeho názoru tak hloupý, že se ani nedal dočíst.

„Ne, že bych musel číst každý nesmyl, ale tohle jsem si přečíst zkusil. Vydržel jsem pár odstavců, ale pak to už nešlo. Pokud se ke konci ‚názorů‘ autora ukázalo, že to všechno byla ironie, omlouvám se. Ale jinak je to tak blbé, že to dočíst nešlo. Je moc dobře, že epidemie nebyla žádná smrtící katastrofa, ale jen taková čistka napříč přestárlou populací. A teď vymizí sama, i kdyby se alarmisté třeba na hlavu stavěli,“ napsal Šinkora.

Podle Šinkory ale virus reálně z české společnosti mizí.

„Přestože jsem si byl prakticky jistý, že to takhle musí dopadnout, stejně je to obrovská úleva. Covid už téměř vymizel (v nemocnicích s nákazou leží průměrně 2 lidé na jeden okres). 15 000 PCR testů najde 144 lidí s virovou mRNA v nose, přestože nablblá a nesmyslná opatření přijímaná, odvolávaná a znovu přijímaná vládou už nikdo nebere vážně,“ napsal na sociální síti imunolog.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25302 lidí

Epidemie nás podle Šinkory hodně naučila. Naučila nás, jak respirátorem zastavit chřipku, naučila nás, že vakcíny proti nemoci se někdy dají vyrobit hodně rychle, i když za cenu obrovských finančních nákladů a podle Šinkory nás také naučila, že by v čele vlády neměl stát psychopat.

„Víme, že vláda vedená psychopatem není schopná zařídit prakticky nic. Zjistili jsme, kdo je úplný blb a kdo se umí včas stáhnout. A pěkně se nám, stejně jako ve všech jiných obdobích krize, ukázaly charaktery,“ uvedl Šinkora.

„Teď je už ‚jen‘ potřeba dosáhnout situace, kdy se budou očkovat jen ti, co chtějí a mohou se bránit nesmyslům. Senioři, kteří covid nepřekonali a nenechají se naočkovat, jsou vydáni napospas své odvaze. Ve většině případů to vyjde. Přibližně 3 procenta jich zemřou,“ dodal Šinkora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Škody po vakcíně? Jen špička ledovce. Čeští lékaři vystoupili

7:14 Škody po vakcíně? Jen špička ledovce. Čeští lékaři vystoupili

I když rizikové pacienty očkování proti covidu-19 zachraňuje před těžkým průběhem nemoci, nelze ho n…