„Po vítězství budeme mít vřelé vztahy. Budou je budovat naše děti.“ Perebyjnisovi se rozloučili s Českem

08.08.2022 14:10 | Ze sítí

Manželé Perebyjnisovi se loučí s Českou republikou. Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis končí svoji misi v Česku, spolu se svou ženou Olgou tak natočili video na rozloučení. V něm děkovali Čechům za to, kolik přijali uprchlíků. „Nikdy nezapomeneme na posledních pět měsíců. Na to, jak modrožlutě rozkvetlo české jaro, na to, jak Ukrajinci poznali nejlepší vlastnosti Čechů, schopnost soucitu, nápomocnost, odhodlanost bránit svobodu a demokracii. Jsou to vlastnosti, které si svět zapamatoval po roce 1968, nebo 1989,“ uvedl končící velvyslanec a jeho žena dodala, že po vítězství Ukrajiny bude mít Česko a Ukrajina vřelé vztahy. „Budou je také budovat generace českých a ukrajinských dětí, které se od září společně usadí do lavic,“ řekla.

„Po vítězství budeme mít vřelé vztahy. Budou je budovat naše děti.“ Perebyjnisovi se rozloučili s Českem
Foto: Reprofoto: Twitter
Popisek: Jevhen Perebyjnis se svou ženou Olgou

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36950 lidí
„Vážení čeští přátelé. Chýlí se ke konci naše mise v České republice. Prožili jsme v Česku krásných pět let, i když možná nebyly nejlehčí. Pět let v jedné z nejhezčích zemí a v jednom z nejlepších míst na světě. Tato mise byla pro nás kariérním vrcholem, ale zároveň profesní výzvou. Chtěli jsme udělat co nejvíce pro vztahy mezi Ukrajinou a Českou republikou, abychom zbavili obraz Ukrajinců v Česku zajetých klišé a stereotypů. Chceme věřit, že se nám to aspoň částečně podařilo. Nikdy nezapomeneme na posledních pět měsíců. Na to, jak modrožlutě rozkvetlo české jaro, na to, jak Ukrajinci poznali nejlepší vlastnosti Čechů, schopnost soucitu, nápomocnost, odhodlanost bránit svobodu a demokracii. Jsou to vlastnosti, které si svět zapamatoval po roce 1968, nebo 1989,“ zmínil Perebyjnis.

„Vaše solidarita a pomoc Ukrajině byly opravdu úctyhodný a odvážný čin. Naši nepřátelé, a to jak zevně, tak i zevnitř, se budou snažit vaši pomoc Ukrajině zpochybnit. Přesvědčit vás, že právě tato pomoc je příčinou vašich ekonomických potíží. Avšak věřím, že tyto pokusy neuspějí. Protože Češi už zvítězili. Tím, že se postavili na stranu pravdy, spravedlnosti, děkujeme vám za to,“ dodal.

"Já bych zase chtěla poděkovat za to, jak jste otevřeli srdce ukrajinským ženám a dětem, které ve vaší zemi hledají ochranu před ruskými bombami. Chci vás moc a moc poprosit, abyste nepolevovali, abyste ustáli v těchto pro vás všechny těžkých časech,“ zmínila také Perebyjnisová.

„Pro naše spoluobčany je velmi důležité, aby se cítili mezi přáteli. Aby si nemysleli, že jsou zde na obtíž. Věřím, že po vítězství Ukrajiny budou mít naše národy zvlášť vřelé a blízké vztahy. Budou je totiž budovat ti, kteří poznali českou solidaritu a ukrajinskou statečnost. Budou je také budovat generace českých a ukrajinských dětí, které se od září společně usadí do lavic. Máme rádi Česko, necháváme zde spoustu přátel,“ dodala.

„Necháváme zde kousek svého srdce a říkáme vám: Na shledanou,“ dodal Perebyjnis.

„Sláva Česku,“ řekla Perebyjnisová a Perebyjnis dodal: „Sláva Ukrajině.“ 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

14:40 Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

Drzost, s jakou přistoupila ČSSD k nominaci Anny Šabatové, volič nepotřebuje. „Populus“ je lid, prot…