„Pobodaný“ muslim: Občan sepsal výzvu Dienstbierovým lidem

11.5.2016 12:41 odp.

Otevřenou výzvu iniciativě HateFree Culture, která spadá do působnosti ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, se rozhodl napsat politik ze Strany svobodných občanů Viktor Lošťák. Impulsem zřejmě byl fakt, že v posledních 24 hodinách byl jako smyšlený odhalen další v řadě údajných politicky motivovaných útoků, k nimž mělo v této zemi v posledních měsících dojít.

„Pobodaný“ muslim: Občan sepsal výzvu Dienstbierovým lidem
Foto: thinkstock.com
Popisek: Kriminalita, ilustrační foto

Anketa

Rozpadne se do roku 2020 Evropská unie?

94%
6%
hlasovalo: 11436 lidí

„Stejně jako ty předchozí, i tento incident byl demaskován jako ničím nepodložený a se vší pravděpodobností od začátku předstíraný,“ píše Lošťák.

Poukázal na vlastní deklaraci HateFree Culture, která mimo jiné uvádí: „Vyvracíme fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel.“

„Toto je vaše vlastní deklarace, váš vlastní popis činnosti iniciativy HateFree. Vyzýváme vás, naplňte ho,“ píše Lošťák.

Upozorňuje na to, že smyšlené útoky rozdmýchávají ve společnosti napětí. „Umělé, vylhané incidenty, jichž jejich údajné oběti použijí k očernění politických oponentů, jsou sobeckou a nebezpečnou hrou. Ti, kdo takové praxe používají, jsou tím opravdovým zdrojem nenávisti ve společnosti. Vyzýváme vás, buďte skutečně těmi, za které se prohlašujete,“ vyzývá iniciativu HateFree Culture Lošťák.

Není bez zajímavosti, že Eva Zahradníčková, partnerka údajně pobodaného muslima, na sociální síti napsala, že byla na výslechu bezprostředně po útoku na Issaka. „Už tenkrát mi dost jasně naznačili, že vyšetřování uzavřou s tímto výsledkem. Bylo to ještě před soudním znalcem atd. Náhoda? Nemyslím si...,“ uvedla.

Celé znění otevřené výzvy Viktora Lošťáka:

Smyšlené útoky stupňují napětí ve společnosti. Postavte se proti skutečnému rozdmychávání nenávisti

Otevřená výzva iniciativě HateFree

Vážení,

v posledních 24 hodinách byl jako smyšlený odhalen další v řadě údajných politicky motivovaných útoků, k nimž mělo v této zemi v posledních měsících dojít. Stejně jako ty předchozí, i tento incident byl demaskován jako ničím nepodložený a se vší pravděpodobností od začátku předstíraný.

Vyvracíme fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel. Toto je vaše vlastní deklarace, váš vlastní popis činnosti iniciativy HateFree. Vyzýváme vás, naplňte ho.

Smyšlené útoky rozdmychávají ve společnosti napětí. Umělé, vylhané incidenty, jichž jejich údajné oběti použijí k očernění politických oponentů, jsou sobeckou a nebezpečnou hrou. Ti, kdo takové praxe používají, jsou tím opravdovým zdrojem nenávisti ve společnosti. Vyzýváme vás, buďte skutečně těmi, za které se prohlašujete.

Odsuďte bez prodlení, veřejně a hlasitě všechny pokusy o předstírání politicky motivovaných útoků. Odsuďte zaslepenost, s níž jejich autoři podněcují nenávist ve společnosti, odsuďte nezodpovědnost, s jakou přispívají k růstu napětí.

Politické ambice nesmí být nadřazeny odpovědnosti. Inscenované násilí nesmí být součástí politického boje. Otevírá dveře násilí skutečnému. Je i vaší povinností se tomu postavit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…