„Podě*aní a zlí.“ Foldyna vzpomíná na Topolánkovu vládu a Kosovo

17.02.2022 21:55 | Reportáž

Češi odmítají nezávislé Kosovo. Takový vzkaz vyslali protestující z pražského Václavského náměstí na 14. výročí jednostranného vyhlášení kosovsko-albánského státu. „Byli podělaní a zlí,“ vzkázal poslanec Foldyna na adresu Topolánkovy vlády, která za Česko nezávislé Kosovo uznala.

„Podě*aní a zlí.“ Foldyna vzpomíná na Topolánkovu vládu a Kosovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti odtržení Kosova Srbsku. Přišli i fotbaloví fanoušci Partizanu Bělehrad

Kosovo jako nezávislý stát? Sice to tamní Albánci vyhlásili už před čtrnácti lety za podpory svých partnerů ve Spojených státech a západní Evropě, ani dnes ovšem tento „stát“ pořádně nefunguje. Masivní nezaměstnanost, prakticky žádný průmysl a podle aktuálních průzkumů by až 55 procent obyvatelstva chtělo emigrovat.

Proti odtržení provincie Kosovo a Metohije (jak se území přesně jmenuje, pozn. red.) od Srbska v Praze tradičně protestovali zástupci sdružení Přátelé Srbů na Kosovu v čele s poslancem SPD Jaroslavem Foldynou a režisérem Václavem Dvořákem, který je autorem slavného filmového dokumentu Uloupené Kosovo. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Jan Berki, Ph.D. byl položen dotaz

peníze pro obce

Jsem pro, aby o více věcech mohli rozhodovat obce. Podle mě si vedou téměř vždy líp než stát. Ale dáte těm obcím také více peněz, třeba na to aby mohli financovat provoz škol? Protože, když ne, kde na to mají brát, co když nebudou mít kde a se školstvím to půjde ještě více z kopce než do teď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brambory koupené za 8 Kč – v obchodě za 32 Kč. Podivná čísla

13:11 Brambory koupené za 8 Kč – v obchodě za 32 Kč. Podivná čísla

Zemědělci letos očekávají velmi dobrou úrodu brambor a těší se, že by letos mohl opět padnout nový r…