"Podvodník" Kohout podal ústavní stížnost proti zákonu o volbách

22.10.2012 10:58

Aktivista Lukáš Kohout podal ústavní stížnost proti zákonu o volbách do zastupitelstev krajů, informovala o tom ČTK. Volby v Ústeckém kraji napadl i soudně, chtěl kroužkovat kandidáty z různých stran. Krajský soud by měl rozhodnout tento týden.

"Podvodník" Kohout podal ústavní stížnost proti zákonu o volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Lukáš Kohout na protiromské demonstraci ve Varnsdorfu
reklama

"V Ústavní stížnosti požaduji vydání předběžného opatření, kterým bude nařízeno pozastavení shora uvedeného zákona a vydání nálezu, že byla dne 12. a 13. října 2012 porušena má základní práva s tím, že se ruší uvedený zákon číslo 130/2000 Sb.," informoval média Kohout.

Znovu byl poslán za mříže. Rozsudek však není pravomocný

Minulý týden Kohout poslal návrh na zneplatnění voleb v Ústeckém kraji ke krajskému soudu. Dokud soud o návrhu nerozhodne, nemohou se nově zvolení zastupitelé sejít na ustavujícím zasedání. Podání ústavní stížnosti ale podle mluvčí soudu Ireny Jeřábkové další odkladný účinek nemá.

Aktivista Kohout vloni svolával protiromské demonstrace ve Varnsdorfu na Děčínsku. Již dříve si Kohout vysloužil pozornost médií. V roce 2006 byl odsouzen za podvod na 28 měsíců se zkušení dobou na pět let. Jménem poslance Jana Kavana (ČSSD) si v roce 2002 ještě coby teenager objednával lety do zahraničí. Na jeho podvody se přišlo, když se neúspěšně pokoušel letět soukromým letadlem na Srí Lanku. Část trestu si poté odseděl, pak byl ale podmínečně propuštěn. Vloni ho českolipský soud poslal kvůli neplnění povinností znovu za mříže, rozsudek ale zatím není pravomocný.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…