„Pošuci? Ne.“ Odmítači očkování: Hřebejkovi došel smích

15.06.2021 10:25 | Ze sítí

Filmový režisér Jan Hřebejk na Twitteru uznal, že proti očkování vůči covidu nejsou jen pošuci, co argumentují „fantasmagoriemi o očkování“. „Ohromné množství lidí odmítá očkování jen proto, že ‚není dostatečně testováno‘, případně ‚můj bratranec, špičkový lékař, se také odmítl nechat očkovat‘,“ myslí si Hřebejk.

„Pošuci? Ne.“ Odmítači očkování: Hřebejkovi došel smích
Foto: Divadlo Na Jezerce
Popisek: Jan Hřebejk křtí novou knihu Divadelní společnost Jana Hrušínského

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

73%
24%
hlasovalo: 8629 lidí

Očkování proti koronaviru má patřit k nejsilnějším zbraním vůči této nemoci. Vakcinace je sice dobrovolná, ovšem po jejím absolvování získá jedinec potvrzení o očkování, které mu zjednoduší spoustu věcí, ať již cestování nebo využívání různých služeb. U očkování se často spoléhá na tzv. stádovou imunitu, kdy se snaží stát přimět cílenou kampaní veřejnost k očkování. Jak informoval například Český rozhlas, tak do propagační kampaně se zapojily různé slavné osobnosti, jako je herečka Ester Geislerová nebo moderátoři Aleš Háma či Libor Bouček.

Právě Bouček se zaregistroval na očkování proti covidu hned, jak se otevřelo okno pro jeho věkovou skupinu. A jako správný influencer o tom sepsal dlouhé pojednání na svůj instagramový účet. „Přiznám se, že mě nepřestává překvapovat nekončící debata na toto téma. Která často začíná slovy – každý má právo mít názor. A to je myslím jedno z největších nebezpečí téhle informační doby. Doby, kdy hoaxy, drby a co nejviditelnější spekulace dostávají se do popředí. A vzbuzují nepatřičný zájem. Každý máme právo na názor, ale vidět a slyšet by měly být ty fundované,“ sdělil moderátor.

Kdo se však odmítl zapojit do očkovací kampaně, byl hokejista Jaromír Jágr. Propagaci mu nabídl premiér Andrej Babiš. Sportovec ji však odmítl z důvodu, že má vysokou hodnotu protilátek a nemusí se tak nechat očkovat. „My jsme se o tom s panem premiérem bavili, že mu pan Jágr odmítl dělat figuranta na propagaci vakcinace z toho důvodu, že má protilátky,“ uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Vašáková.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25057 lidí

Podle ní ale Jágr vycházel z chybného předpokladu. „Někdo mu řekl, že je dobré si vyšetřit protilátky. A že když je má, tak se nemusí očkovat, že je to fajn. Tak to ale není. Ani Česká vakcinologická společnost nedoporučuje žádné vyšetření protilátek proti covidu,“ vysvětlila Vašáková.

Filmový režisér Jan Hřebejk též patří k propagátorům vakcíny vůči novému typu koronaviru. Jak však vysvětluje ve svém tweetu, tak to není tak, že by vůči očkování byli jen pošuci, naopak. „My se smějeme paranoidním pošukům, kteří píší na FB výstřední fantasmagorie o škodlivosti očkování. Jenomže ohromné množství lidí odmítá očkování jen proto, že ‚není dostatečně testováno‘, případně ‚můj bratranec, špičkový lékař, se také odmítl nechat očkovat‘,“ napsal Hřebejk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elity vám říkají lůzo. Lipovská odtajnila důvody. A už to vře

10:18 Elity vám říkají lůzo. Lipovská odtajnila důvody. A už to vře

Publicistka Monika Le Fay má za to, že ekonomka Hana Lipovská kandidující za Volný blok působí sice …