„Pozitivní“ Boris. Po nákaze premiéra se v Británii rozjely úvahy, co dál

27.03.2020 17:31

Co se píše na stránkách britských deníků po informaci, že premiér Velké Británie Boris Johnson a ministr zdravotnictví Matt Hancock jsou nakaženi koronavirem? „Přišlo to, když se londýnská NHS snažila odvrátit armageddon, kdy byl zaznamenán nárůst případů v hlavním městě Spojeného království. Minulou noc v UK zemřelo 578 lidí, což je nejvyšší denní nárůst, o 115,“ uvedl The Independent. A co bulvární The Sun nebo The Guardian?

„Pozitivní“ Boris. Po nákaze premiéra se v Británii rozjely úvahy, co dál
Foto: repro Youtube
Popisek: Britský premiér Boris Johnson
reklama

Jaké jsou reakce britských médií na oznámení premiéra Velké Británie Borise Johnsona o tom, že je nakažen novým typem koronaviru? Deník The Independent napsal, že kromě Borise Johnsona byl pozitivně otestován i britský ministr zdravotnictví Matt Hancock. „Přišlo to, když se londýnská NHS (Národní zdravotní služba) snažila odvrátit armageddon, kdy byl zaznamenán nárůst případů v hlavní, městě Spojeného království. Minulou noc v UK zemřelo 578 lidí, což je nejvyšší denní nárůst, o 115,“ psal server Independent.co.uk.

Dále ještě informoval o tom, že premiérova těhotná snoubenka s ním v současné chvíli nežije. „Předseda vlády samozřejmě dodržuje všechny pokyny, které vydal Úřad veřejného zdraví Anglie. Okolnosti jsou takové, že premiér bude muset být izolován po dobu sedmi dnů,“ prohlásil mluvčí Borise Johnsona. Dodal ještě, že jídlo a práce mu budou zanechávány u dveří před bytem premiéra.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25816 lidí

Server poté ještě dodal, že premiér byl s královnou naposledy v kontaktu dva týdny zpátky. „Její Výsost královna se těší dobrému zdraví. Královna byla naposledy viděna s premiérem 11. března a následuje všechny rady týkající se jejího blaha,“ sdělil mluvčí Buckinghamského paláce.

Bulvární deník The Sun též informoval o tom, že oba vrcholní politici jsou infikováni koronavirem. Psal ještě o tom, že naposledy byl Johnson zahlédnut minulou noc, kdy tleskal práci NHS. Prý však stál dva metry od dalších lidí. Johnson je dle deníku pravděpodobně prvním světovým lídrem, který „chytnul“ koronavirus.

„V tuto chvíli bude premiér nadále pracovat, ale může to znamenat, že Dominic Raab, ministr zahraničí, bude muset převzít povinnosti, pokud bude stav předsedy vlády horší. Jako první státní tajemník je druhým nejvyšším představitelem vlády a technicky zástupcem premiéra,“ uvedl server.

Fotogalerie: - Hladová okna

V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...

The Guardian na svých stránkách poukázal na těhotnou snoubenku Johnsona, když psal, že dle Světové zdravotnické organizace nejsou žádné důkazy o tom, že by pro těhotné ženy znamenal koronavirus větší riziko než pro zbytek populace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,S*áči." Petr Nečas odhalil více: I o Václavu Moravcovi. Silné příběhy

10:02 ,,S*áči." Petr Nečas odhalil více: I o Václavu Moravcovi. Silné příběhy

Bývalý premiér Nečas v minulém rozhovoru pro Českou justici neřekl zdaleka vše. Jak o Robertu Šlacht…