Propagační převoz zraněných, kyjevští fašisté. Exdiplomat Polreich se rozepsal o Ukrajině

18.03.2014 12:34

Bývalý diplomat a zpravodajec Miroslav Polreich analyzuje, jak může dopadnout rusko-americký spor vyvolaný odtržením Krymu od Ukrajiny. Podle doktora Polreicha se nakonec všechno urovná diplomatickou cestou, jak tomu bylo u řady jiných, i ostřejších, sporů v minulosti.

 Propagační převoz zraněných, kyjevští fašisté. Exdiplomat Polreich se rozepsal o Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: JUDr. Miroslav Polreich
reklama

Anketa

Kdybyste bydleli na Krymu, jak byste hlasovali v referendu?

hlasovalo: 9473 lidí
Doktor Polreich ve své analýze na serveru Blisty.cz podrobně rozebírá ukrajinskou krizi a pojmenovává několik zajímavých aspektů souvisejících s českou vládou a jejím postupem. De facto například označuje iniciativu, kdy bylo do Prahy transportováno několik desítek zraněných demonstrantů, za propagační kampaň.

„Naše vláda se aktivně zapojila přímo do propagační kampaně. Nelitovala nákladů a doletěla si pro pár raněných, které pro ni vybral ‚Člověk v tísni‘ (!), asi pro svoji zkušenost s terorismem ze své činnosti v Čečensku. V této souvislosti je třeba si připomenout, že Kyjev je mnohamilionové město s desítkami dobře vybavených nemocnic a hlavně v České republice naopak pomáhají právě nám permanentně desítky a možná i stovky ukrajinských lékařů,“ píše Polreich.

V souvislosti s naší podporou „hrdinů z Majdanu“ jsme se prý dožili pod novou vládou daleko závažnějších věcí. Tím má někdejší elitní zpravodajec na mysli pražské „majdanovské“ demonstrace.

Vše k dění na Ukrajině ZDE

„Poprvé od doby II. světové války Prahou pochodovali pod fašistickými vlajkami stoupenci Majdanu. Policie přihlížela, Ministerstvo vnitra (ČSSD) dodnes nikoho nestíhá, i když se jednalo jednoznačně o porušení zákona,“ podivuje se Miroslav Polreich.

Putin vůbec Krym nepotřebuje, naopak. Jde o něco jiného…

Ten je přesvědčen, že v případě Krymu a jeho připojení k Ruské federaci vůbec Vladimiru Putinovi nejde o zisk nových území a tedy zvětšení Ruska. Putin prý Krym k ničemu nepotřebuje, důvod je někde jinde.

„Nejsem přesvědčen, že Rusko potřebuje Krym. Bohužel je to naopak. Putin správně mluví o lidech a ne o geografii. Potřebujeme bezpečnostní prostředí a ne posunovat hranice. A to současná situace v Kyjevě nezajišťuje,“ zamýšlí se.

Žádná válka nebude

Ve svém textu na Britských listech rovněž Polreich upozorňuje, že česká vláda sice sama říká, že chce mít aktivní roli, ale sama se o ni připravila, když se jednostranně postavila na stranu násilného převratu.

Všechno bude podle Miroslava Polreicha nakonec vyřešeno diplomatickou cestou, protože v dnešní době prý není určující síla, ale uvědomění si hrozeb jako podmínky vzájemné závislosti a nutné spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…