„Rozlučková“ tiskovka po vládě. Babiš nepřišel, zato dorazili Plaga i Blatný. A novináři žasli

06.04.2021 20:25

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a ministr školství Robert Plaga (za ANO) dnes za neúčasti premiéra Andreje Babiše (ANO) vystoupili na brífinku a představili některá dílčí rozvolnění a návrat žáků do škol. Mnozí se ptají: byla jejich tisková konference po jednání vlády poslední? Médii proběhla zpráva, že by ve středu na svých ministerských postech měli skončit. Předseda vlády již za oba ministry má údajně náhradu. Logicky oba pánové odpovídali i na zvídavé dotazy novinářů, zda je premiér se svým údajným rozhodnutím již seznámil. Oba řekli, že jde jen o spekulace.

„Rozlučková“ tiskovka po vládě. Babiš nepřišel, zato dorazili Plaga i Blatný. A novináři žasli
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Oba ministři by měli ve svých funkcích skončit kvůli nespokojenosti premiéra Andreje Babiše s jejich ministerskou prací. To, že by měl ministr zdravotnictví Jan Blatný tento týden ve funkci skončit, uvedly s odkazem na své důvěryhodné zdroje servery iDnes.cz a CNN Prima News.

Blatného by podle nich mohl nahradit dosavadní ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Ministra školství Roberta Plagu (za ANO) by na jeho křesle mohl vystřídat poslanec a bývalý rektor Vysokého učení technického v Brně Karel Rais (ANO) nebo poslanec Patrik Nacher (ANO).

Odchod zmíněných ministrů je podle spekulací na spadnutí hlavně kvůli nespokojenosti premiéra Andreje Babiše s jejich dosavadní prací.

Oba ministři tak byli kromě podrobností ohledně rozvolňování některých opatření na úterní večerní tiskové koferenci po jednání vlády dotazování novináři i na to, zda počítají s tím, že budou ve středu ve svých vládních funkcích pokračovat. Oba uvedli, že s předsedou vlády tuto záležitost na žádném jednání vlády neřešili, ač tuto věc z médii zaznamenali.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Plaga věc proto označil za pouhou spekulaci. „Tyto spekulace byly v médiích. Na žádném jednání, kde jsme byli s panem premiérem, ani jiným kanálem, SMS nebo mailem, ke mně tato informace nedoputovala,“ popřel ministr školství Plaga, že by taková věc byla aktuálně na stole. Podle něj proběhla mnohá jednání, kde měl Babiš možnost je s personálními změnami ve vládě obeznámit.

Podobně se vyjádřil také ministr zdravotnictví Jan Blatný: „Já bych se jen opakoval. Souzním s panem ministrem Plagou. O tomto jsme s panem premiérem nemluvili. On se nás na toto neptal, ani nám to neoznamoval,“ sdělil Blatný na brífinku po jednání vlády.

Sám se Babiše ohledně této věci nedotazoval. „Může padnout politické rozhodnutí. Svou práci budu dělat do doby, dokud budu v této funkci,“ dodal, že post ministra bere jako odbornou misi, kterou plní. Rovněž ministr školství Robert Plaga zmínil, že to s Babišem neprojednával.

Premiér Andrej Babiš se úterního brífinku po jednání vlády nezúčastnil, k záležitosti se tedy nevyjádřil. Zda se jedná skutečně o pouhé spekulace, to se tedy vyjasní až zítra, čili ve středu..

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že od pondělí 12. dubna se otevřou obchody s dětským zbožím, papírnictví, zoologické zahrady i farmářské trhy.

Současně se do škol vrátí část žáků, bude probíhat týdenní rotace. Na svém úterním jednání to schválila vláda.

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) podle dřívějšího vyjádření očekává, že provozovny služeb, obchody nebo zahrádky restaurací zavřené kvůli pandemii by se mohly začít otevírat koncem dubna. Nouzový stav už kabinet prodlužovat nechce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …